Nasze projekty

Słowacja: 6 osób będzie mogło uczestniczyć w Mszy świętej

Rząd słowacki wprowadza ograniczenia związane z koronawirusem. Jednym z elementów jest limit osób uczestniczących w imprezach masowych, w tym w nabożeństwach, który od 15 października wynosi 6 osób.

Jak podaje Biuro Prasowe Konferencji Biskupów Słowacji Urząd Zdrowia Publicznego w Bratysławie w środę 14 października wieczorem wydał ostateczną wersję środków, które będą obowiązywały od czwartku 15 października 2020 r.

W dokumencie stwierdzono, że imprezy masowe nie będą zakazane bezwzględnie: będzie można je organizować ze znacznym ograniczeniem, tj. do 6 osób.

Po konsultacji z Urzędem Zdrowia Publicznego rzecznik słowackiego episkopatu, ks. Martin Kramara potwierdził informację, że zasada ta dotyczy również nabożeństw. Oznacza to, że sprawowanie liturgii pozostaje możliwe, ale z ograniczeniem do 6 osób, w tym księdza, podobnie jak ma to obecnie miejsce na przykład w Czechach.

Reklama
Reklama

Decyzja ta jest wynikiem apelu biskupów słowackich do rządu w Bratysławie o ponowne przemyślenie powszechnego zakazu odprawiania Mszy św. z udziałem wiernych, który zapowiedziano pod koniec minionego tygodnia.

Chociaż nie jest to wielka zmiana, to jednak nadal będzie możliwe, aby przynajmniej rodzina, która zamówiła intencję przyszła na Mszę św. – skomentował obecne decyzje ks. Kramara.

SPRAWDŹ: Czechy: Tylko 6 osób może uczestniczyć w Mszy świętej

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę