Nasze projekty

Czechy: Tylko 6 osób może uczestniczyć w Mszy świętej

Rząd Republiki Czeskiej w związku z rozwojem pandemii COVID-19 do 6 ograniczył liczbę osób, które mogą uczestniczyć w zgromadzeniach publicznych. Dotyczy to także Mszy świętych.

Pixabay.com/Robert Cheaib

W związku z tym Czeska Konferencja Biskupia poinformowała, że od niedzieli 18 października telewizja publiczna będzie transmitowała Mszę świętą. Uruchomione ponownie będą także transmisje w mediach społecznościowych.

Biskup pilzneński, Tomáš Holub skomentował tę sytuację na komunikatorze Twitter, apelując o dostosowanie się do poleceń władz: „Możemy mieć wiele zastrzeżeń co do sposobu, w jaki rząd radzi sobie z pandemią. Gdy obecne zagrożenie zostanie przezwyciężone, wiele spraw będzie wymagało niezbędnej krytyki. Ale teraz obowiązkiem nas wszystkich jest szanowanie decyzji rządu i postawienia na pierwszym miejscu odpowiedzialność! Wzywam do tego wszystkich!”.

W minioną niedzielę w mszy mogło uczestniczyć 100 osób, w poniedziałek liczbę tę ograniczono do 10 a obecnie do 6.

Reklama

W sąsiedniej Słowacji diecezji spiska odwołała publiczne msze w tygodniu. Wyjątkiem są celebracje niedzielne, sprawowane przez księży w niedzielę i sobotę wieczorem.

SPRAWDŹ: Słowacja: Diecezja spiska odwołuje publiczne Msze w tygodniu

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę