fot. Defence Imagery/Flickr CC BY-NC 2.0

„Na przestrzeni lat niezmienna pozostaje Ewangelia Chrystusa i jej nauczanie”. Piękne słowa Elżbiety II

"Nikt z nas nie może spowolnić upływu czasu; ale choć często patrzymy na wszystko, co zmieniło się na przestrzeni lat, wiele pozostaje niezmienione, w tym Ewangelia Chrystusa i jej nauczanie" - podkreślała królowa Elżbieta II.

Reklama

Już w czasie Synodu Generalnego Kościoła Anglii w 2021 roku stan królowej Elżbiety II pogarszał się i po raz pierwszy w czasie swojego panowania nie wygłosiła przemówienia, ale odczytał je jej najmłodszy syn, książę Edward.

Trudno było uwierzyć, że minęło już ponad 50 lat, odkąd wraz z mężem księciem Filipem po raz pierwszy uczestniczyłam w spotkaniu Synodu Generalnego – wspominała królowa. Nikt z nas nie może spowolnić upływu czasu; ale choć często patrzymy na wszystko, co zmieniło się na przestrzeni lat, wiele pozostaje niezmienione, w tym Ewangelia Chrystusa i jej nauczanie – napisała Elżbieta II.

Ewangelia przyniosła nadzieję

Elżbieta II poruszyła również temat wyzwań, które pandemia przyniosła osobom wierzącym. Ostatnie lata były dla nich szczególnie trudne ze względu na „bezprecedensowe ograniczenia” dotyczące kultu publicznego. Dla wielu ten czas był naznaczony strachem, smutkiem i wyczerpaniem. Ewangelia przyniosła nadzieję, tak jak w każdym czasie. Kościół dostosował się do nowych warunków i kontynuował swoją opiekę duszpasterską na nowe sposoby – zauważyła Elżbieta II.

Reklama
Reklama

Elżbieta II, która jako monarchini była świecką głową Kościoła anglikańskiego, przypomniała uczestnikom Synodu Generalnego o ich wielkiej odpowiedzialności za przyszłość Kościoła. W niektórych dziedzinach wystąpią różnice zdań, ale wyraziła nadzieję, że „Zgromadzenie będzie umocnione w swej pracy pewnością Bożej miłości i że w realizacji zadań przed nim stojących będzie czerpać z tradycji jedności Kościoła”.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę