Święto dobrej książki. Już wkrótce Targi Wydawców Katolickich

Wyobraź sobie najlepszą, najbardziej różnorodną i najlepiej zaopatrzoną księgarnię katolicką w Polsce. Właśnie czymś takim są co roku Targi Wydawców Katolickich, które tym razem rozpoczną się jeszcze przed Wielkanocą - 4 kwietnia w Warszawie.

Reklama

Już wiadomo, że w tegorocznych, jubileuszowych Targach weźmie udział 170 wystawców z całego kraju, zarówno dużych wydawnictw, jak i mniejszych, mających w swojej ofercie nie tylko książki, ale i mutimedia czy katolickie gadżety. Imprezie jak co roku towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi postaciami czy dyskusje na bieżące tematy z życia Kościoła.

Jerzy Stuhr, legenda polskiego kina oraz ks. Andrzej Luter, przyjaciel artystów i krytyk filmowy, będą rozmawiać o swojej wspólnej książce „Myśmy się uodpornili”, w której odsłaniają sposoby na to jak uodpornić się na świat.

Ojciec Adam Żak, koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu, autor książki „Wierzchołek góry lodowej” wraz z o. Jackiem Prusakiem, psychoterapeutą, psychologiem i publicystą „Tygodnika Powszechnego” będą rozmawiać o stanowisku Kościoła wobec pedofilii.

Reklama
Reklama

Swój udział w targach i chęć spotkania z czytelnikami potwierdzili też m.in. prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Roszkowski, Jan Pospieszalski, Grzegorz Górny, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Magdalena Ogórek, s. Małgorzata Chmielewska i wielu innych.
Spotkania z gośćmi oraz debaty odbywać się będą w namiotach usytuowanych przy Arkadach Kubickiego oraz w salach Zamku Królewskiego.

Tradycyjnie już podczas Targów odbędzie się wręczenie nagród FENIKS, przyznawanych przez organizatora imprezy czyli Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Wyróżnienia będą przyznane w kilkunastu kategoriach, a do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 350 tytułów. Gala wręczenia Nagrody odbędzie się w trzecim dniu Targów, w sobotę 6 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15.

W ubiegłym roku na Targi Wydawców Katolickich przybyło ponad 35 tys. odwiedzających. – Cieszy fakt, że święto dobrych książek, jakim co roku są nasze targi, przyciąga coraz większą liczbę wydawców. Z kolei jakość oferty przekłada się na znakomitą frekwencje odwiedzających – mówi ks. Roman Szpakowski sdb, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę