Nasze projekty

Ksiądz, w którego mieszkaniu zmarł młody mężczyzna, był pod wpływem narkotyków

Ksiądz z diecezji sosnowieckiej, w którego mieszkaniu w marcu zmarł młody mężczyzna, był pod wpływem narkotyków - poinformowała prokuratura. Śledczy otrzymali też wyniki badań toksykologicznych zmarłego mężczyzny, których jednak nie ujawniają.

fot. Rita Laura/cathopic.com

Jak poinformowała prokuratura, przy księdzu znaleziono 3,55 grama mefedronu, substancji podobnej do metamfetaminy. Potwierdziło się też, że duchowny był pod wpływem tej substancji.

Śledczy otrzymali w piątek wyniki badań toksykologicznych zmarłego mężczyzny. Nie ujawniają jednak treści opinii, dlatego nie wiadomo czy dała ona odpowiedź na pytanie co było przyczyną jego zgonu. Śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci prowadzi Prokuratura Rejonowa Sosnowiec – Północ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bp Ważny pokieruje diecezją sosnowiecką. Wiemy kiedy oficjalnie obejmie urząd

Reklama

Ksiądz, któremu przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Po przesłuchaniu został zwolniony, ale nałożono na niego dozór policji, zakaz opuszczania kraju i zatrzymano jego paszport.

Do tragicznego wydarzenia doszło w marcu w mieszkaniu zajmowanym przez księdza-rezydenta parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia obecnego w mieszkaniu młodego mężczyzny.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz zatrzymany przez CBA. Jest oświadczenie diecezji

Reklama

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informowała wówczas, że przyjęła tę informację do wiadomości „z głębokim smutkiem i niedowierzaniem”, jednocześnie poinformowała, że w pełni współpracuje z organami procesowymi.

KAI

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę