Nasze projekty
fot. Cathopic

Prezent dla księdza. Co podarować kapłanom?

Prezent dla księdza kupujemy na prymicje, urodziny, rocznicę święceń, a także z innych okazji. W ten sposób chcemy okazać im wdzięczność za ich posługę i dobre serce. Co więc podarować kapłanowi? Poznaj nasze pomysły!

Reklama

Prezent dla księdza to twardy orzech do zgryzienia. Chcemy podarować mu coś, co będzie nie tylko zwyczajnym upominkiem, ale przede wszystkim wartościowym! Sprawdźmy, co można kupić kapłanowi!

Najpiękniejszy prezent dla księdza

Nie ulega wątpliwościom, że najpiękniejszym prezentem, jaki można ofiarować księdzu jest codzienna modlitwa. Nie bez powodu mówi się: „będziemy mieć takich kapłanów, jakich sobie wymodlimy”. Dlatego nie możemy ustawać w modlitwie w intencji naszych pasterzy, którzy każdego dnia troszczą się o naszą wiarę i relację z Chrystusem.

Módl się >>> Modlitwa św. Jana Pawła II za kapłanów

Reklama

Jutro Niedziela

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, mamy dla Ciebie propozycję, która z pewnością ucieszy każdego księdza. Jest to pakiet Jutro Niedziela! To seria napisana przez ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego, którzy stworzyli niezwykle przystępne i inspirujące narzędzie dla kapłanów (i nie tylko) w postaci omówienia niedzielnych czytań, psalmów i Ewangelii. „Jutro Niedziela” i „Jutro Święto” mogą pomóc księżom w pisaniu niedzielnych i świątecznych homilii.

Jutro Niedziela to przede wszystkim niezwykle inspirujący przewodnik po liturgii, który wypełniony jest ciekawostkami biblijnymi i współczesnymi odniesieniami.

Kup pakiet Jutro Niedziela A + B + B + Święto tutaj >>>

Reklama

Film/fotoalbum

Prezentem, który z pewnością ucieszy oko i serce księdza będzie własnoręcznie wykonany fotoalbum, bądź zmontowany film z video. Taki upominek z pewnością można ofiarować kapłanowi na przykład, gdy odchodzi z Waszej parafii. Będzie to dla niego niesamowita pamiątka ze wspólnie spędzonego czasu. Niech każdy z Was nagra życzenia, podziękowania, a może ciekawe wspomnienie z księdzem. Uzupełnijcie je o te nagrania, które przedstawiają Was razem i tak otrzymacie wspaniałą pamiątkę, którą ksiądz będzie mógł odtworzyć w każdej chwili.

Aby przygotować album, wystarczy wywołać wspólne zdjęcia. Można go jeszcze bardziej spersonalizować, jeśli kupicie taki, gdzie można wklejać zdjęcia. Tam dodatkowo każdy może napisać do kapłana specjalną wiadomość z życzeniami, czy podziękowaniami.

Czytaj także >>> Jutro Święto. Świętuj ze słowem

Reklama

Ojciec wolnych ludzi

Dla kapłanów niezwykle ważna jest inspiracja. Taką właśnie z pewnością jest postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Właśnie dlatego, ofiaruj znajomemu księdzu książkę, która opowiada o fascynującym życiu Prymasa Tysiąclecia. Prawda, miłość i wiara – z pewnością te trzy filary umocnią się w życiu każdego kapłana po przeczytaniu tej opowieści.

Dlaczego warto sięgnąć po “Ojca wolnych ludzi”?

  • ta narracja wciąga!
  • fakty historyczne przedstawione są w przystępnej formie
  • “bonus” współtworzony z młodzieżą
  • nowoczesna i wyjątkowa szata graficzna

KUP OJCA WOLNYCH LUDZI TUTAJ >>>

Personalizowany gadżet jako prezent dla księdza

Personalizowane gadżety to z pewnością taki podarunek, który doceni każdy ksiądz. Może to być podkładka pod myszkę z Waszym wspólnym zdjęciem, albo poduszka bądź plakat na ścianę. Można także postawić na kubek z wartościowym cytatem, zdjęciem, itp. Na rynku bardzo wiele jest także koszulek dla księży, które można personalizować np. dodając imię kapłana.

Ikona lub inny prezent religijny

Jeśli chcesz podarować księdzu wartościowy upominek, możesz postawić na wizerunek świętego, bądź ikonę. Wybierz tę, która przedstawia patrona kapłana, albo postaw na neutralną, np. ikonę przyjaźni bądź Ostatnią Wieczerzę.

Prezent dla księdza to przede wszystkim taki, który kojarzy się z religijnością. Zatem możesz kupić także piękny różaniec, brewiarz w pięknym wydaniu, bądź inny upominek, który będzie dla kapłana idealnym uzupełnieniem codziennej modlitwy.

To wszystkie nasze propozycje. Nie zapominajmy jednak, że najważniejszym prezentem jest modlitwa w intencji kapłana i powołań. Ofiaruj Mszę świętą w jego intencji, albo zamów w swojej parafii. Nie zapominaj także o codziennym westchnieniu, by kapłan spełniał Bożą wolę i umacniał się w swoim powołaniu.

Módl się >>> Litania do Chrystusa Kapłana i Żertwy

kw/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę