Nasze projekty

Świętuj ze Słowem! Książka „Jutro Święto”

Książka “Jutro Święto” autorstwa ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego to pomoc w przygotowaniu się do głębszego przeżycia wyjątkowych dni: uroczystości, świąt i wspomnień w Kościele.

Fot. Materiały Wydawnictwa Stacja7

Biblijne “smaczki”

„Jutro Święto” pomaga poznać specyfikę świąt i uroczystości liturgicznych w roku A,B i C, stanowiąc praktyczny, wypełniony ciekawostkami i biblijnymi “smaczkami” przewodnik po liturgii uroczystości, świąt i wspomnień.  

Z książką “Jutro Święto” czytelnik już nigdy nie da się zaskoczyć terminem święta ruchomego. Dowie się m.in. które uroczystości mają specjalny formularz Mszy wigilijnej, używany wieczorem w dniu poprzedzającym uroczystość, jaką rangę w kalendarzu liturgicznym ma niedziela, ile trwają obchody Zmartwychwstania i Narodzenia Pańskiego, które wspomnienia są obowiązkowe, a które dowolne.

Reklama
Fot. Materiały Wydawnictwa Stacja7

Przygotuj się na święta!

Autorzy książki opracowali ją tak, że skorzystają nie tylko kapłani i osoby odpowiedzialne za formację liturgiczną we wspólnotach, ale także osoby świeckie, pragnące z większą świadomością przeżywać Eucharystię i skupić się w czasie świątecznej Liturgii na tym, co najistotniejsze. “Jutro Święto” to dobry pomysł na rodzinne przygotowanie do Eucharystii, bo każdy z rozdziałów może stać się punktem wyjścia do rozmowy z najbliższymi o tym, jak rozumieć Boże Słowo.  

Książka może stać się nieocenioną pomocą w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Może zamiast skupiać się na prezentach, porządkach i świątecznych potrawach postawimy w tym roku na Słowo?

Nie dajmy się zwariować w szaleństwie świątecznych zakupów czy porządków. Zatroszczmy się o Słowo. Sięgajmy po Nie, nie tylko od święta, ale w święta szczególnie, a najlepiej dzień przed. Wtedy powróci jak echo. Wybrzmi lepiej. Zostanie na dłużej – pisze we wstępie książki dziennikarz Tomasz Wolny.

Reklama

Książka “Jutro Święto” jest od dziś dostępna w sprzedaży w księgarni internetowej Dobroci.pl.


“Jutro Święto” to kontynuacja bestsellerowego, trzytomowego cyklu “Jutro Niedziela”. Autorzy serii – ks. Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski, opierając się na cieszącej się uznaniem Czytelników formule, przybliżają w wydawanym obecnie tomie Liturgię Słowa dla świąt w Kościele Katolickim – od Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po uroczystość Poświęcenia Kościoła.


Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę