Nasze projekty

Jak czytać Pismo Święte z dziećmi?

Zbliżający się Tydzień Biblijny może zachęcić do częstszej lektury Pisma Świętego. Osobistej - też, ale również w gronie rodzinnym. Oto kilka propozycji, jak podejść do tego tematu w gronie najbliższych nam osób, a zwłaszcza z dziećmi.

Reklama

Propozycja 1. POZNAJĘ SWOJĄ WIARĘ. Biblijne łamigłówki z naklejkami

Nie są to zwykłe książeczki a zeszyty kreatywne z tekstem do uzupełniania, naklejkami, łamigłówkami i kolorowankami. Spodobają się już nawet 3-latkom! To rewelacyjny sposób, by opowiedzieć maluchom historię o Arce Noego czy o wielkich bohaterach Biblii.

Dzięki dołączonym do książki naklejkom czy zagadkom można aktywnie włączyć dzieci w poznawanie biblijnych wydarzeń. Dobra zabawa gwarantowana!

► Arka Noego
► Wielcy ludzie Biblii

Reklama

Propozycja 2. – BIBLIA. komiks

Choć połączenie Biblii z komiksem może się wydawać dość kontrowersyjne, to jednak może okazać się ono doskonałym sposobem na dotarcie do młodszych odbiorców Słowa Bożego.

Biblia w formie komiksu to nowoczesna książka opatrzona w świetnie wykonane rysunki. Na jej kartach opowiedziana jest historia o człowieku, którego idee porwały setki, a następnie tysiące osób, którzy chcieli się do niego upodobnić. To historia człowieka, który poświęcił samego siebie po to, by na Ziemi zapanowała harmonia. Fabuła jest podana w przystępny sposób, który jest pełny zaskakujących zwrotów akcji, przygód i pozwala na wyciągnięcie interesujących wniosków.

Świetna lektura do wspólnego czytania – będzie frajdą dla dzieci, które już potrafią czytać.

Reklama

► ZOBACZ, JAK WYGLĄDA W ŚRODKU


Propozycja 3. JEZUS MÓWI DO DZIECI. Opowieści Biblijne

„Nic na niebie i na ziemi nie może mnie powstrzymać przed miłością do Ciebie, moje dziecko!” – mówi Jezus Chrystus. Ta książka pozwoli poznać Chrystusa i Jego plan wobec każdego z nas. Nie tylko przybliża Biblię, dzięki niej usłyszymy żywy głos Jezusa w naszych sercach.

Jest to bardzo dobry pomysł na przygotowanie do I Komunii i prezent z okazji tej uroczystości. Daje szansę odkryć dzieciom, że Pismo Święte jest listem, jaki Bóg napisał do człowieka. Dzięki formie, w jakiej została napisana ta książka, czytelnik przekonuje się, że przez Biblię Bóg mówi do każdego z nas, że dzięki Słowu Bożemu można budować z nim naprawdę bliską, przyjacielską relację.

Reklama

► SIĘGNIJ PO NIĄ JUŻ TERAZ!


Propozycja nr 4. JUTRO NIEDZIELA. Rodzinne przygotowanie do niedzielnej Mszy

Z książką Jutro Niedziela można nie tylko lepiej poznać Pismo Święte, ale przede wszystkim wprowadzić na wyższy poziom przeżywanie każdej niedzieli. Zrozumienie czytań, jakie pojawiają się na Mszy świętej, to jeden z kroków do naprawdę świadomego jej przeżywania. Dzięki temu Msza nie będzie dla nikogo nudna i niezrozumiała.

Analiza czytań, jaką można znaleźć w książce „Jutro Niedziela” pozwala lepiej zrozumieć nawet najtrudniejsze fragmenty Liturgii Słowa. Może być to lektura dla całej rodziny lub genialne kompendium wiedzy dla rodziców, którzy potem własnymi słowami wyjaśnią dzieciom to, o czym mówią czytania, Psalm i Ewangelia na daną niedzielę.

Teraz w pakiecie kolekcjonerskim dwa tomy Jutro Niedziela w niższej cenie.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę