Nasze projekty
fot. fnoguera/CAthopic

Modlitewnik na Wielki Czwartek, który możesz wykorzystać cały rok!

Modlitewnik na Wielki Czwartek to nasza propozycja, by czuwać przy Chrystusie w każdym czasie. Dzięki części o modlitwach i pieśniach eucharystycznych, będzie on doskonałą pomocą do codziennej kontemplacji na cały rok, także w okresie Bożego Ciała! Modlitewnik znajdziesz teraz w okazyjnej cenie!

Reklama

Co dokładnie znajdziesz w modlitewniku?

W tym e-booku przygotowaliśmy dla Ciebie modlitwy, które możesz odmawiać podczas całego dnia Wielkiego Czwartku. Modlitwy w połączeniu z pieśniami podzielone są na cztery części. 

Wielki Czwartek to dzień, w którym Chrystus ustanowił sakrament kapłaństwa. Właśnie dlatego w tym czasie chcemy podziękować kapłanom za ich codzienny trud i posługę. Najpiękniejszym sposobem wdzięczności jest dar modlitwy. Zatem w pierwszej części modlitewnika można znaleźć wiele modlitw za Kapłanów, a także w intencji powołań zwieńczone piękną Litanią do Chrystusa Kapłana i Żertwy. Do wykorzystania w ciągu całego roku! :)

W drugiej części modlitewnika można znaleźć modlitwy i pieśni Eucharystyczne. W końcu Wielki Czwartek to także dzień, w którym Chrystus ustanowił Sakrament Eucharystii. Właśnie dlatego w tym czasie szczególnie pragniemy adorować Najświętszy Sakrament. Wszystkie modlitwy i pieśni zawarte w tej części będą pomocą do kontemplacji. Ta część modlitewnika doskonale sprawdzi się w okresie Bożego Ciała, ale także podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Reklama

W trzeciej części modlitewnika znajdziesz modlitwy i pieśni, które pomogą Ci towarzyszyć Chrystusowi w momencie, gdy Jego Męka właśnie się rozpoczyna. Dzięki nim łatwiej będzie Ci zrozumieć, co Pan Jezus wycierpiał w tym niezwykle trudnym dla Niego momencie, gdy został zupełnie sam. Modlitwy i pieśni, które tutaj znajdziesz są przepełnione smutkiem, żalem, ale także wdzięcznością Chrystusowi za dar zbawienia. Są one szczególnie skierowane na konającego Jezusa, co sprawia, że mają one uniwersalny charakter. Zachęcamy, by modlić się nimi w pierwsze piątki miesiąca.

W czwartej części modlitewnika natomiast zebraliśmy dla Was wszystkie fragmenty Pisma Świętego, które odnoszą się do Męki Chrystusa, a szczególnie do czasu Modlitwy w Ogrójcu, pojmania i sądu.

Zobacz także >>> Modlitewnik o Sercu Pana Jezusa

Reklama

To wszystko sprawia, że modlitewnik na Wielki Czwartek staje się narzędziem do codziennej modlitwy. Tak się składa, że z okazji Bożego Ciała, mamy go w wyjątkowej, okazyjnej cenie! :)

Obudźmy w sobie wdzięczność!

Niech czuwanie przy cierpiącym Chrystusie przyniesie nam nową nadzieję na zmartwychwstanie. Módlmy się w każdym czasie pełni wdzięczności za dar Męki Jezusa i nasze wybawienie.


Modlitewnik na Wielki Czwartek
„Smutna jest moja dusza aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną!”

Zobacz na DOBROCI.PL >>>

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę