Nasze projekty
fot. domena publiczna, wikipedia.org/Cristian Gutiérrez, LC, cathopic.com

„Oczami duszy spróbuj go zobaczyć, dziękuj mu i módl się”. Ojciec Pio radzi jak oddać się w opiekę Anioła Stróża

"Gdy czujesz się samotna i opuszczona, nie rozpaczaj, że nie ma przy Tobie przyjaznej duszy, przed którą mogłabyś otworzyć serce, powierzyć swe cierpienia i zaufać. Nie zapominaj o tym niewidzialnym towarzyszu, który jest zawsze przy Tobie, gotowy, by wysłuchać i pocieszyć" - pisał Ojciec Pio. Jak powierzyć się opiece Anioła Stróża?

Reklama

Na polecenie samego Pana Boga strzegą nas i chronią przed zasadzkami złych duchów. Każdy z nas ma swojego własnego Anioła Stróża, który wspiera nas na drodze do Nieba. Jest zawsze z nami.

Wielu świętych miało bliskie relacje ze swoimi Aniołami Stróżami bezgranicznie oddając się pod ich opiekę. Choć może to zabrzmieć zaskakująco, ojca Pio przez całe życie odwiedzały anioły. Miał z nimi niezwykle bliską relację i dobrze je znał. Otaczały go opieką, a on chętnie korzystał z ich pomocy w sprawach duchowych.

ZOBACZ: Modlitwa do mojego Anioła Stróża

Reklama

Jak można się dowiedzieć z licznych pism, szczególna relacja łączyła go właśnie z jego własnym Aniołem Stróżem, ale i z aniołami osób, które zwracały się do niego o pomoc. W jednym z pism z kwietnia 1915 roku zapisał krótką, ale jakże istotną poradę jak oddać się w opiekę własnego Anioła Stróża.

Od urodzenia aż do śmierci jest przy nas obecny opiekun z nieba, który nawet na chwilę nie pozostawia nas samych, prowadzi, chroni jak przyjaciel i brat oraz pociesza w momentach szczególnie dla nas smutnych. Ten dobry anioł modli się za nas, ofiarując Bogu wszystkie nasze dobre czyny i pragnienia. Gdy czujesz się samotna i opuszczona, nie rozpaczaj, że nie ma przy Tobie przyjaznej duszy, przed którą mogłabyś otworzyć serce, powierzyć swe cierpienia i zaufać. Nie zapominaj o tym niewidzialnym towarzyszu, który jest zawsze przy Tobie, gotowy, by wysłuchać i pocieszyć – pisał.

Ojciec Pio pisząc dalej zwrócił uwagę, że najważniejsza jest modlitwa i bezgraniczne oddanie się aniołowi, w końcu to on ochrania i dba o powierzoną sobie duszę. Oczami duszy spróbuj go zobaczyć, dziękuj mu i módl się do niego. Szanuj go, gdyż jest on nad wyraz delikatny i czuły. Niech kieruje Tobą lęk przed obrazą czystości jego spojrzenia. Wzywaj często swego Anioła Stróża i powtarzaj słowa następującej modlitwy: „Aniele Boży, który jesteś moim opiekunem, Tobie zostałam powierzona z dobroci Ojca, oświecaj mnie, strzeż mnie, prowadź teraz i zawsze” – podkreślał Ojciec Pio.

Reklama

glosojcapio.pl, ojciecpio.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę