fot. Mel Poole/ Unsplash

Książka jako świąteczny prezent. Jaką wybrać?

To już ostatni dzwonek, by kupić świąteczne prezenty. Czas ucieka, a książka do kupienia czeka. Na Dobroci.pl znajdziesz wartościowe pozycje doskonałe jako świąteczny upominek.

Reklama

Książka zawsze jest doskonałym pomysłem na prezent. Niektórzy nacieszą się tylko piękną okładką, która ozdobi regał, a inni będą cieszyć się jej wartościową treścią. Jakie książki dopełnią – zewnętrznie i wewnętrznie – domowe biblioteczki? 

Męski Modlitewnik 

Męski Modlitewnik to publikacja, która ma na celu coś więcej niż tylko formację duchową. Podstawowym zadaniem modlitewnika jest utwardzenie fundamentu wspólnych wartości, na których można budować życie, które ma głęboki sens. Z pewnością są wśród was mężczyźni, którzy potrzebują mobilizacji i wsparcia w codziennej modlitwie. Ta książka jest właśnie dla nich – dla twojego męża, brata, syna, ojca, czy dziadka! 

W modlitewniku obdarowany mężczyzna znajdzie rozważania na cały rok. Na każdy dzień przewidziany jest cytat pochodzący z Pisma Świętego, polskiej literatury, wypowiedzi przywódców, czy autorytetów. W poniedziałek może to być Andrzej Kmicic lub święty Paweł, we wtorek Jerzy Kukuczka, a w środę wiedźmin ze świata Andrzeja Sapkowskiego. W ten sposób każdy facet znajdzie w Męskim Modlitewnika coś, co go zainspiruje! 

Reklama

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Jutro Niedziela rok C

Choć nowy rok liturgiczny już się rozpoczął, wciąż są osoby, które nie wiedzą, że powinny mieć ją w swoich biblioteczkach! Pomóż im, a dzięki Tobie niedzielne czytania nie pozostawią im żadnych złudzeń. Pozycja autorstwa ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego jest zaproszeniem do bliższego poznania Liturgii Słowa.

W książce autorzy wchodzą głębiej w tekst niedzielnych czytań, psalmów i Ewangelii. Dzięki temu czytelnik dostrzeże więcej powiązań i kontekstów w Słowie Bożym, a także będzie mógł przenieść się w realia tekstów biblijnych. Przedstawiamy wam trzecią część tomu “Jutro Niedziela rok C” – możecie się też pokusić o cały pakiet! 

Reklama

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Miriam

To doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają drogi przyjaźni z Maryją. Po przeczytaniu tej pozycji z pewnością będzie im łatwiej krocząc szlakiem przetartym przez o. Adama Szustaka, który z czytelnikami dzieli się swoim doświadczeniem bliskiej relacji z Matką Bożą. 

Książka składa się z dwóch części “Kobieta mojego życia” i “Czułe słówka, czyli czym jest litania”. W pierwszym rozdziale czytelnik znajdzie kilka refleksji wokół tekstów biblijnych, które opowiadają o tym, kim Maryja jest dla Ojca Adama i o jego osobistej historii przyjaźni. Natomiast drugi rozdział to zbiór komentarzy dotyczących wezwań Litanii Loretańskiej. Jak przez Matkę Bożą dojść do Tego, który jest źródłem i szczytem wszelkiego dobra i piękna? Odpowiada Ojciec Adam Szustak. 

Reklama

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Ojciec wolnych ludzi

Powoli dobiega końca rok, w którym kard. Stefan Wyszyński został błogosławionym Kościoła katolickiego. Jeśli znasz osobę, która jeszcze nie poznała autorytetu Ojca Wolnych Ludzi – ta pozycja będzie właśnie dla niego. 

Jak dobrze znamy naukę kard. Stefana Wyszyńskiego? Jak dziś ją rozumiemy? Okazuje się, że nie traci ona na wartości, a wręcz przeciwnie – z biegiem lat zyskuje aktualność. Na święta podaruj bliskiej osobie swego rodzaju drogowskaz, który porusza i motywuje! Książka to ponadczasowa biografia Prymasa Tysiąclecia przybliżona Czytelnikowi w formie dialogowanej opowieści oraz uzupełniona o ponadczasową “rozmowę z Prymasem”. 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

30 scen z życia Maryi 

To prawdziwy, kobiecy niezbędnik bliskości z Maryją. Ta książka może uświadomić czytelnikom, że w ich życiu wiele jest scen, które łudząco mogą przypominać codzienność każdego z nas – troski, radości, wzloty i upadki. Daj szansę bliskiej osobie, by mogła odkryć Maryję na nowo.  

Książka jest rozważaniem jej życia, które pomoże każdemu być blisko Niej w modlitwie, czy rozmyślaniach o Niej jako kobiecie, matce, przyjaciółce i drogowskazie. Pozycja zawiera także intymne świadectwa, będące zapisem prawdziwych historii, które pokażą obdarowanej przez ciebie osobie, jak w praktyce inspirować się życiem Matki Bożej – jak przeżywać radosne, ale też i bolesne chwile życia. 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Teologia Tolkiena 

Jeśli znasz osobę, dla której Świat Śródziemia nie ma tajemnic – ta pozycja będzie absolutnie dla niej! Nie martw się, to nie tylko lektura dla fanów Tolkiena, ale dla wszystkich, którzy chcą w nieco inny sposób poznać podstawowe prawdy wiary i pojęcia teologiczne. Łaska, wolna wola, przeznaczenie – to tylko kilka tematów, które porusza w swojej książce ks. Staszek Adamiak – na co dzień rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, człowiek-encyklopedia, pasjonat historii i znawca literatury.

Teologia Tolkiena to przede wszystkim zaproszenie do wspólnego odkrywania historii stworzenia człowieka, obecnej w opowieści o świecie Śródziemia. To niezwykle wciągające rozważania o aniołach i demonach, grzechu, śmierci, sumieniu, pokusie, zbawieniu, miłosierdziu, przeznaczeniu i łasce. 

KUP KSIĄŻKĘ >>>

Jeśli dobrnąłeś do końca – chcemy opowiedzieć Ci o jeszcze jednej, zupełnie wyjątkowej książce. Być może są wokół ciebie osoby, które wciąż nie odpowiedziały sobie na fundamentalne pytanie “Małżeństwo TAK/NIE? W którą stronę?”. Nasza pozycja może być też prezentem dla ciebie, jeśli wciąż w twoim życiu na temat budowania rodziny pojawia się więcej pytań, niż odpowiedzi.  

Książka składa się z 3 części. W pierwszej znalazły się wywiady z małżonkami, którzy opowiadają, jak podjęli decyzję o ślubie i co ich do tego zachęciło. Druga część to analiza wyników badań, jakie przeprowadziliśmy w ramach Projektu Rodzina. W badaniu pytaliśmy o mocne i słabe strony małżeństwa, o satysfakcję z małżeństwa i o powody, dla których warto lub nie warto angażować się w związek na całe życie. Ostatnia część to jeszcze jedna rozmowa – wywiad z ekspertami w temacie budowania relacji.

Dzięki temu, że książka powstała w ramach projektu „Małżeństwo i rodzina. Analiza SWOT dla wahających się”, dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina” na rok 2021, może ona trafić – zupełnie za darmo – do instytucji promujących rodzinę i małżeństwo. Wystarczy zgłosić chęć otrzymania książki wysyłając do końca grudnia maila na adres: [email protected]

Książka jest także dostępna za darmo w formie ebooka, który można pobrać TUTAJ.


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę