Nasze projekty

Scena 9: Ona, On i Niemowlę

Pasterze udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie

Reklama

Scena z życia Maryi:

(…) pasterze mówili między sobą: «Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił». Udali się też pośpiesznie i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. 

(Łk 2,15–18)

Reklama

Scena z życia Alicji:

 

Duże męskie dłonie niezgrabnie tulą dziecko. Niemowlak owinięty w pieluszki płacze, a ten płacz wywołuje ogromny uśmiech na twarzy mężczyzny. Jego oczy są szkliste. „Jaki piękny! Mój syn!” – mówi Piotr, a w jego głosie słychać wzruszenie. To jeden z najpiękniejszych obrazów dla kobiety, która jest żoną i matką.

Piotr towarzyszył żonie przy porodzie ich pierworodnego. Trzymał za rękę, próbował rozładować bóle niezgrabnymi dowcipami. Bardzo przeżywał przyjazd do szpitala i sam poród. I cały czas się uśmiechał. A potem nie chciał wyjść z sali, bo przecież syn… bo żona… bo on jest opiekunem. Tak rozbawił tym lekarzy, że pozwolili mu zostać do wieczora.

Chłopca na tym świecie powitali oboje. Piotr nawet się nie zastanawiał, czy będzie przy porodzie – to było oczywiste. Ich radość była tak wielka, że położna wyciągnęła od Piotra telefon i zaczęła im robić pamiątkowe zdjęcia. „Piękna rodzina. Już zawsze we troje” – mówiła. Tak, bo od tego momentu ich rodzina się powiększyła. Już byli nierozłączną trójką

Reklama

Na oddziale poporodowym musiałam zostać ponad tydzień. W specjalnym pokoju wizyt mogłam przyjmować gości. Codziennie przyjeżdżał ktoś z rodziny, by obejrzeć i przywitać na tym świecie mojego synka. Na wszystkich czekał tam również Piotr. Zawsze witał mnie pocałunkiem, a Janka buziakiem w czoło. I tak też zostało do dziś.

Modlitwa:

Maryjo, miej w opiece wszystkich małżonków, którzy spodziewają się dziecka. Napełnij ich spokojem i siłą podczas pierwszych dni po narodzeniu niemowlęcia.

Reklama

 

 

 Scena 8: Czas rozwiązania

 

„Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania.

Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki

i położyła w żłobie”      

 

 


 

 

Scena 10: Nadano mu imię

 

Nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł,

zanim się poczęło w łonie Matki

 

 


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę