Nasze projekty
Fot. Duke and Duchess of Cambridge,Instagram/ Wikipedia

„To świadectwo życia, życia poczętego”. Scena 10: Nadano mu imię

Dziecko w książęcej rodzinie było od chwili poczęcia następcą tronu. To świadectwo życia, życia poczętego!

Reklama

Scena z życia Maryi: 

Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki].

(Łk 2,21)

Scena z życia Eli: 

W grudniu 2012 roku cały świat obiegła informacja, że księżna Kate urodzi następcę tronu. Zastanawiano się, jakie imiona nada dziecku i głową jakich obszarów Wielkiej Brytanii zostanie. Nikt wtedy nie rozważał, czy to tylko płód, który ma lub też nie ma prawa do życia. Dziecko w książęcej rodzinie było od chwili poczęcia następcą tronu.

Reklama

To świadectwo życia, życia poczętego. Takie właśnie powinno być podejście do każdego życia i każde dziecko poczęte powinno mieć to samo prawo, takie same szanse na przeżycie.

Gdy Jan Chrzciciel usłyszał głos Maryi, poruszył się w łonie swojej matki. Nienarodzone dziecko kocha, czuje, słyszy, podobno nawet w przyszłości lubi tę muzykę oraz te smaki, które pamięta z okresu prenatalnego.

Zawsze, od momentu poczęcia, zwracałam się do moich dzieci po imieniu. Zanim poznałam płeć, pytałam, jakie imię wolą, rozmawiałam z nimi, śpiewałam im. Najczęściej mówiłam do nich wtedy: „mój skarbie”, „moje kochanie”, „najdroższa kruszynko”. Moje dzieci zasługiwały na imię i na największą miłość od momentu poczęcia. Chociaż nie urodziły się w królewskiej rodzinie.

Reklama

Modlitwa:

Maryjo, spraw, by dla wszystkich rodziców wiadomość o poczęciu dziecka była świętem. Matko, która znałaś imię swojego dziecka, zanim się poczęło, daj wszystkim matkom tę pewność, że dziecko, które w sobie noszą, jest największym darem, prezentem od Pana Boga, Jego świątynią.


Czytaj także:

Reklama

Scena 9: Ona, On i Niemowlę

Scena 11: Ofiarowanie w świątyni


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę