Nasze projekty

Scena 10: Nadano mu imię

Nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł , zanim się poczęło w łonie Matki

Reklama

Scena z życia Maryi: 

Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki].

(Łk 2,21)

Reklama
Reklama

Scena z życia Eli: 

W grudniu 2012 roku cały świat obiegła informacja, że księżna Kate urodzi następcę tronu. Zastanawiano się, jakie imiona nada dziecku i głową jakich obszarów Wielkiej Brytanii zostanie. Nikt wtedy nie rozważał, czy to tylko płód, który ma lub też nie ma prawa do życia. Dziecko w książęcej rodzinie było od chwili poczęcia następcą tronu.

To świadectwo życia, życia poczętego. Takie właśnie powinno być podejście do każdego życia i każde dziecko poczęte powinno mieć to samo prawo, takie same szanse na przeżycie.

Gdy Jan Chrzciciel usłyszał głos Maryi, poruszył się w łonie swojej matki. Nienarodzone dziecko kocha, czuje, słyszy, podobno nawet w przyszłości lubi tę muzykę oraz te smaki, które pamięta z okresu prenatalnego.

Reklama
Reklama

Zawsze, od momentu poczęcia, zwracałam się do moich dzieci po imieniu. Zanim poznałam płeć, pytałam, jakie imię wolą, rozmawiałam z nimi, śpiewałam im. Najczęściej mówiłam do nich wtedy: „mój skarbie”, „moje kochanie”, „najdroższa kruszynko”. Moje dzieci zasługiwały na imię i na największą miłość od momentu poczęcia. Chociaż nie urodziły się w królewskiej rodzinie.

Modlitwa:

Maryjo, spraw, by dla wszystkich rodziców wiadomość o poczęciu dziecka była świętem. Matko, która znałaś imię swojego dziecka, zanim się poczęło, daj wszystkim matkom tę pewność, że dziecko, które w sobie noszą, jest największym darem, prezentem od Pana Boga, Jego świątynią.

Reklama

 

 Scena 9: Ona, On i Niemowlę

 

Pasterze udali się też z pośpiechem i znaleźli

Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie   

 

 


 

 

Scena 11: Ofiarowanie w świątyni

 

Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy , aby Je przedstawić Panu

 

 


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite