Nasze projekty
fot. Pixabay

Jak uzyskać odpust zupełny za zmarłych? Wyjaśniamy

Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać za nawiedzenie cmentarza od 1 do 8 listopada oraz kościoła lub kaplicy w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Reklama

Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: przyjęcie komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.

Ponadto, odpust zupełny przy zachowaniu tych samych warunków można uzyskać za nawiedzenie kościoła lub kaplicy w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz odmówienie modlitwy “Ojcze nasz” i “Wierzę w Boga”.

Po jednej spowiedzi, jeśli pozostajemy w stanie łaski uświęcającej, można uzyskać odpust zupełny wielokrotnie, ale za każdym razem trzeba przyjąć komunię i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz nawiedzić cmentarz (od 1 do 8 listopada) lub kościół/kaplicę (od południa 1 listopada do północy 2 listopada).

Reklama

Odpust to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Bez spełnienia któregoś z wymienionych warunków odpust ma charakter cząstkowy, a nie zupełny.

Modlitewnik za zmarłych.
„Śpieszmy się kochać ludzi”

Kup modlitewnik tutaj >>>

kh/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę