Nasze projekty

Franciszek odmówił Anioł Pański już z okna papieskiego. „Maryja była wierna Bogu w prostych rzeczach”

Po przerwie związanej z chorobą papież Franciszek odmówił dziś modlitwę Anioł Pański z okna Pałacu Apostolskiego. "Maryja strzegła serca całkowicie wolnego od grzechu poprzez zadziwienie dziełami Boga i wierność w rzeczach prostych" - mówił.

fot. print screen Vatican News/Stacja7

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Franciszek podkreślił, że zadziwienie dziełami Boga wyraża docenienie wartości darów Boga oraz radość z zaufania i czułości, jakie z sobą przynoszą. Dodał, iż ważne jest również dawanie świadectwa tego zadziwienia wobec innych, mówiąc o Bożych darach, o otrzymanym dobru, a nie tylko o codziennych problemach.

Franciszek zwrócił też uwagę na znaczenie wierności w rzeczach prostych. Aby przyjąć wielkie dary Boże, podstawowe znacznie ma umiejętność doceniania tych rzeczy bardziej codziennych i mniej rzucających się w oczy – wskazał. Dodał, że dzięki codziennej wierności w dobrym Matka Boża pozwoliła, aby wzrastał w niej dar Boży. W ten właśnie sposób uczyła się odpowiadać Panu, mówić Jemu „tak” całym swoim życiem. Maryja strzegła serca całkowicie wolnego od grzechu poprzez zadziwienie dziełami Boga i wierność w rzeczach prostych – wskazał papież.

ZOBACZ TEZ: Strażak rzymski daje kwiaty Niepokalanej, a następnie Jej salutuje [WZRUSZAJĄCE NAGRANIE]

Reklama

Papież zachęcił do zastanowienia się czy w codziennych sytuacjach oraz na drodze duchowej troszczymy się o wierność Bogu. Zaznaczył, że wyraża się ona w rozważaniu Ewangelii, modlitwie, uczestnictwie w Eucharystii i przyjęciu sakramentalnego przebaczenia, konkretnych gestach bezinteresownej posługi.

Są to te małe, decydujące wybory, aby przyjąć obecność Pana – podkreślił. Niech Maryja Niepokalana pomoże nam zadziwiać się darami Boga i odpowiadać na nie z wierną szczodrością każdego dnia – powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę