Nasze projekty
Reklama

Teologia Tolkiena 2: Silmarillion. Nadchodzi drugi sezon

W drugim sezonie podcastu ks. Staszek Adamiak zaprasza do Silmarillionu – opisu świata stworzonego przez Tolkiena. O ile we „Władcy Pierścieni” Tolkien unikał skojarzeń z religią i chrześcijaństwem, to w Silmarillionie są widoczne od samego początku, od pierwszego rozdziału. Premiera pierwszego odcinka 18 marca

 

Okrywanie intrygującego dialogu brytyjskiego pisarza z chrześcijaństwem rozpoczęliśmy w pierwszym sezonie „Teologii Tolkiena” od wędrówki po szerzej znanych kartach „Władcy Pierścieni”. Tym razem ks. Staszek Adamiak czerpie dużo więcej z „Silmarillionu”, a więc dzieła, które Tolkien pisał przez całe swoje życie i ostatecznie go nie ukończył. Zebraniem notatek i wydaniem zajął się jego syn Christopher, cztery lata po śmierci wielkiego pisarza.

Silmarillion, czyli mitologia Tolkiena

– „Władca Pierścieni” to wspaniała, epicka opowieść, której wydarzenia na kartach „Silmarillionu” zajmują zaledwie kilka ostatnich stron. „Władca Pierścieni” to opis zaledwie kilku lat, a „Silmarillion” to cała mitologia, pełny opis historii świata stworzonego przez Tolkiena. O ile we „Władcy Pierścieni” Tolkien unikał skojarzeń z religią i chrześcijaństwem, to w Silmarillionie są widoczne od samego początku, od pierwszego rozdziału – opowiada we wstępie ks. Staszek Adamiak.

Reklama

W Teologii Tolkiena 2 w epickiej historii świata Śródziemia odkryjemy historię stworzenia człowieka, rozważania o aniołach i demonach, o śmierci, a także zbawieniu i przeznaczeniu. Pojawią się również wątki z „Władcy Pierścieni” oraz nawiązania do literatury C.S. Lewisa.

Premiera 18 marca – słuchaj drugiego sezonu Teologii Tolkiena w każdą środę na Stacji7 (YouTube, Spotify)

Reklama

Teologia Tolkiena 2: Silmarillion

1. Stworzenie (premiera 18 marca)
2. Subkreacja
3. Aniołowie i demony
4. Śmierć
5. Zbawienie
6. Życie wieczne
7. Religia
8. Entowie, czyli ekologia i cnota roztropności

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę