Nasze projekty

„Zło nie przejdzie”. Weekendowe rekolekcje dla młodych z „Władcą Pierścieni”

Jak działa Opatrzność i na czym polega duchowa walka? O tym podczas wyjątkowych rekolekcji na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena “Władca Pierścieni”, opowie Dominik Ochlak OMI z duszpasterstwa NINIWA.

Fot. materiały prasowe/Duszpasterstwo NINIWA

Weekendowe rekolekcje organizowane przez duszpasterstwo NINIWA będą odbywać się wokół chrześcijańskiego przesłania powieści “Władca Pierścieni”. Jest to połączenie chrześcijańskiego przesłania Władcy Pierścieni i pogłębienie przez medytację ignacjańską – wyjaśniają organizatorzy. Do uczestnictwa w spotkaniu zaproszeni są młodzi powyżej 16 roku życia. Rekolekcje odbędą się w dniach 25-27 lutego 2022 roku w Oblackim Centrum Młodzieży przy ul. Posmyk 5 w Lublińcu.

Rekolekcje poprowadzi o. Dominik Ochlak OMI z duszpasterstwa NINIWA – entuzjasta pracy z młodzieżą, zapalony ewangelizator z doświadczeniem posługi podczas Przystanku Jezus. Na co dzień gorliwy kapłan, wprowadzający autentyzm i młodego, odważnego ducha do kokotkowej wspólnoty. 

Obudzić z pasywności

Choć sam autor „Władcy Pierścieni” wzbraniał się przez tezą, że utwór nie był wprost alegorią Ewangelii, jednak treść przesycona jest ewangelicznym systemem wartości, o czym pisał Tolkien w swoich “Listach”. Dlaczego gdy ktoś wierzący stworzy dzieło, które fascynuje wielu ludzi, katolicy doszukują się w nim Ewangelii albo śladów wiary? Wiele razy słyszałem to pytanie a może nawet zarzut. Może dlatego, że szczerej wiary nie da oddzielić się od życia, wypowiadanych słów i osobistej twórczości – wyjaśniają organizatorzy rekolekcji.

Reklama

Jeden z autorów P.J. Kreft tak opisuje wyjątkowość powieści, którą wielu z nas zna także z filmów: „Władca Pierścieni uzdrawia zarówno naszą kulturę jak i naszą duszę. Podsyła bardzo rzadką i cenną myśl we współczesnej literaturze. Jest to wołanie o heroizm; jest to róg obfitości, (…) by obudzić z ogłupienia, nieśmiałości (…) pasywności, by zrzucić swoich tyranów – najpierw tych, ukrytych w duszach, potem tych w społeczności. Największe uzdrowienie, to uzdrowienie najgłębszej rany. Najgłębsza rana to frustracja spowodowana najgłębszą potrzebą. Największa potrzeba to potrzeba sensu, celu i nadziei”.

Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz zapisy dostępne są TUTAJ. Rekolekcje organizowane są przez Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, które jest przedłużeniem i kontynuacją oblackiego charyzmatu. Misją duszpasterstwa jest wyjście z Ewangelią do rówieśników, którzy nie doświadczyli w swoim życiu miłości Boga i nie poznali żywego Jezusa.

Reklama

mat. prasowe,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę