Nasze projekty

Zdrapka Wielkopostna 2024. Podejmiesz wyzwanie?

Już jest dostępna tegoroczna, jubileuszowa Zdrapka Wielkopostna! Podejmij 40-dniowe wyzwanie, które rozbudzi nadzieje w sercu. Zdradzimy Wam, że wśród czterdziestu zadań, jest także wyzwanie od Stacji7!

fot. materiały prasowe

Nadchodzący Wielki Post to doskonała okazja, by przybliżyć się do źródła nadziei. Przez 40 dni będziemy podejmować wyzwania, które rozbudzą ją w naszych sercach i pomogą przekazywać ją dalej naszym bliskim, znajomym i tym, którzy najbardziej jej potrzebują. A zatem… do dzieła!

Jubileuszowa edycja Zdrapki

W 2024 roku Zdrapka Wielkopostna obchodzi swój jubileusz – już po raz 10. będzie dostarczała codziennych inspiracji na czas Wielkiego Postu. Przez ostatnie 10 lat w wielkopostną inicjatywę zaangażowało się wiele katolickich influencerów, wspólnot religijnych i mediów. Efektem tej współpracy są zadania zachęcające do świadomego i aktywnego przeżywania 40 dni postu.

Formuła zadań nawiązuje do tradycyjnych praktyk wielkopostnych: modlitwy, postu i jałmużny, przy czym pozwala wpleść je w codzienne obowiązki. Dzięki temu zapraszamy Pana Boga do wszystkich obszarów naszego życia i wprowadzamy konkretne zmiany w naszej codzienności. 

Reklama

ZOBACZ: Wielki Post 2024. Kiedy się rozpoczyna i jak najlepiej przeżyć ten czas?

Zdrapka Wielkopostna. Jak to działa?

Zdrapkowe wyzwanie można podjąć samodzielnie lub z innymi – z rodziną i we wspólnocie. Startujemy w Środę Popielcową, odkrywając motyw przewodni na najbliższe 40 dni. Każdego kolejnego dnia zdrapujemy odpowiednie pola i realizujemy ukryte na nich zadania.

Niektóre zadania nie sprawią nam większych trudności, ale na pewno znajdą się i takie, z którymi ciężko będzie nam się zmierzyć. To od nas zależy, ile wysiłku włożymy w ich realizację. Nagrodą będzie satysfakcja z podjętego wysiłku i radość z głębokiego przeżywania Wielkiego Postu. 

Reklama

Wielki Post usłany różami

Ponieważ zaczynamy post Świętem Zakochanych, motywem graficznym tegorocznej zdrapki jest róża. Dlatego zdrapka może być świetnym prezentem dla ukochanej/ukochanego. A dla osób samotnych będzie dobra inspiracją, by patrzeć z miłością na otaczający świat. Zamówienia na zdrapkę można składać między innymi w sklepie internetowym dobroci.pl.

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę