Nasze projekty

„Co z Biblii ma Świat stworzony przez Tolkiena?”. Wyjątkowe spotkanie wokół „Teologii Tolkiena”

Już 9 listopada na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się wyjątkowe spotkanie z ks. dr. hab. Stanisławem Adamiakiem, autorem książki "Teologia Tolkiena". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

fot. Stacja7

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza prelekcję pt.: ,,Teologia Tolkiena”, którą poprowadzi ks. dr hab. Stanisław Adamiak. Temat jest związany z treścią dzieł J.R.R. Tolkiena takich, jak ,,Władca Pierścieni”, ,,Silmarillion” i nie tylko. Niosą one ze sobą wiele podobieństw i nawiązań do Pisma Świętego, wiary katolickiej.

Spotkanie odbędzie się 9 listopada na Uniwersytecie Warszawskim w budynku Starego BUW w sali 105 o godzinie 18:30. Wstęp wolny. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na facebooku, link >>>tutaj>>>.

materiały prasowe

Ks. dr hab. Stanisław Adamiak to autor książki „Teologia Tolkiena”. Powstała ona w oparciu o treści z dwóch sezonów podcastów o „Władcy Pierścieni” i „Silmarillionie”, z powodzeniem publikowanych od 2019 r. w portalu Stacja7.

Reklama

ZOBACZ: Hobbici i prawdy wiary, czyli „Teologia Tolkiena”. „To lektura, która prowokuje ciekawe dyskusje”

„Teologia Tolkiena” to przede wszystkim zaproszenie do wspólnego odkrywania historii stworzenia człowieka, obecnej w epickiej opowieści o świecie Śródziemia. To niezwykle wciągające rozważania o aniołach i demonach, grzechu, śmierci, sumieniu, pokusie, zbawieniu, miłosierdziu, przeznaczeniu i łasce. „Teologia Tolkiena” jest także kopalnią pomysłów na ciekawe przybliżenie pojęć teologicznych. W książce znajduje się także bonus w języku elfickim  – Arcandë Loreto – Litania ku czci Maryi, przetłumaczona przez księdza Michała Kosowskiego, specjalistę od “elfiej łaciny”.

ks. Stanisław Adamiak
Teologia Tolkiena

Kup książkę na Dobroci.pl

Reklama

materiały prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę