Nasze projekty

Księga życia

Można powiedzieć, że to taki rejestr zbawionych

Reklama

Według Ap 20,11-15, ludzie którzy staną na Sądzie Ostatecznym zostaną osądzeni na podstawie ich spisanych czynów. Ci, których imiona są zapisane w księdze życia, wejdą do Nowego Jeruzalem w Niebie.

W podobny sposób Ap 3,5 odnosi się do księgi życia, w której znajdują się imiona wierzących w Pana. Są to ci, którzy przezwyciężają trudności życia doczesnego, udowadniając, że ich zbawienie jest prawdziwe. Jezus obiecuje, że przyzna się przed Ojcem Niebiańskim do tych, którzy do niego należą. Ap 20, 15 mówi też o przeznaczeniu ludzi, których imiona nie są zapisane w księdze życia. Los ten będzie niewesoły, czeka ich bowiem wieczność w jeziorze ognistym, co z pewnością nie należy uznać za miłą perspektywę.

Reklama
Reklama

Księga życia należy do Baranka, czyli Jezusa Chrystusa (Ap 13, 8 i 21, 27) i znajdują się w niej imiona tych, którzy zostali obmyci krwią Baranka i wykupieni jego drogocenną ofiarą. Wejdą oni do Świętego Miasta, Nowego Jeruzalem (Ap 21,10) i będą żyli na wieki w Niebie w obecności Boga. Ci, których imiona zapisane są w księdze życia, należą bowiem do Boga i otrzymali oni życie wieczne.

Reklama
Reklama

Poznaj więcej apokaliptycznych symboli:

banner-apokalipsa

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę