Nasze projekty
fot. Grupa Proelio/youtube.com (print screen)

„Jesteśmy szczęśliwi, że Pan Bóg podarował nam Olę”

"Chcemy pokazywać światu i ludziom, że z niepełnosprawnością da się żyć. Jest może troszkę trudniej, troszkę inaczej, ale życie z niepełnosprawnym dzieckiem to nie jest koniec świata" - mówią Joanna i Przemysław Bendkowscy, rodzice urodzonej z zespołem Downa Oli.

Reklama

Życie z dzieckiem z zespołem Downa może być ogromną radością przekonują rodzice Oli w najnowszym reportażu Grupy Proelio. Film dostarcza wielu wzruszeń, a zarazem jest ważnym głosem w rozpoczynającej się w tym tygodniu w Sejmie debacie na temat aborcji.

Jesteśmy rodzicami trójki dzieci. Nasza pierwsza córka urodziła się 27 lat temu w sierpniu. Okazało się, że jest to wyjątkowe dziecko, ponieważ Pan Bóg obdarował ją dodatkowym chromosomem – mówią Joanna i Przemysław Bendkowscy, rodzice urodzonej z zespołem Downa Oli.

Czytaj także >>> Dawid mógłby się nie urodzić, gdyby nie jego rodzice, dla których „Każde życie jest cudem”

Reklama

Mamy takie zadanie, żeby pokazywać światu i ludziom, że z niepełnosprawnością da się żyć. Jest może troszkę trudniej, troszkę inaczej, ale życie z niepełnosprawnym dzieckiem to nie jest koniec świata. Nie trzeba się z takim dzieckiem zamykać w domu. Takie dziecko może być ogromną radością i może wnieść wiele dobra do rodziny, w której się wychowuje – mówią dalej. Przekonują, że dzięki Oli w ich życiu jest tyle radości, że czują się w domu jak w niebie.

Historia Oli została przedstawiona w najnowszym reportażu fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego. Można go obejrzeć na kanale Grupa Proelio na Youtube.

„Czy naprawdę tak bardzo chcesz, żeby mnie nie było?”

Premiera filmu zbiega się z rozpoczynająca w czwartek w Sejmie debatą na temat aborcji. Już za chwilę w Sejmie rozpatrywane będą aż 4 aborcyjne projekty przygotowane przez rządzącą koalicję. Projekty lekko różnią się skalą okrucieństwa, które ze sobą niosą, ale łączy je to, że każdy z nich zakłada prawo do zabicia dziecka z zespołem Downa aż do 24 tygodnia ciąży. Bardzo głęboko w pamięć zapadło mi zdanie, które przy okazji pierwszych masowych marszów aborcyjnych, w 2016 r., napisała Ola w mediach społecznościowych: „Czy jestem gorsza? Czy naprawdę tak bardzo chcesz, żeby mnie nie było?” Żaden człowiek nie powinien musieć stawiać takich pytań! – podkreśla Zbigniew Kaliszuk, wiceprezes fundacji Grupa Proelio i koordynator kampanii „Każde życie jest cudem”, w ramach której nakręcony został reportaż.

Reklama

PRZECZYTAJ>>> Oleńka – najpiękniejszy dar od życia

Cieszę się, że dzisiaj możemy zaprosić do obejrzenia filmu, w którym przedstawiamy życie Oli. Z wypowiedzi rodziców Oli oraz jej brata płynie niesamowita dawka miłości i ciepła. Jakiż to kontrast wobec tego, co za chwilę usłyszymy w Sejmie. Po obejrzeniu tego filmu naprawdę trudno będzie stwierdzić, że Ola jest gorsza, a jej rodzice powinni byli mieć prawo do tego, by ją zabić – komentuje dalej Zbigniew Kaliszuk.

Grupa Proelio w ramach kampanii przedstawiła już dwadzieścia reportaży wideo oraz ponad 150 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do aborcji. Można z nimi się zapoznać poprzez stronę cudzycia.pl oraz media społecznościowe.

Reklama

materiały prasowe/Stacja7


33 poruszające świadectwa życia i miłości ukazały się także w książce Zbigniewa Kaliszuka „Każde życie jest cudem”.

mockup freepik.com

Książkę „Każde życie jest cudem” można kupić TUTAJ.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę