Nasze projekty

Modlitewnik dla dzieci. Uwaga! Tego prezentu dziecko nie odłoży na półkę

Modlitewnik dla dzieci to oryginalna komiksowa stylistyka, przepiękne rozważania i modlitwy oraz fascynujące historie postaci biblijnych pisane z myślą o dzieciach przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. A wszystko po to, by każde “dziecko wiedziało, że jest przez Boga kochane”.

Reklama

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ta książeczka stała się wyjątkowym podarunkiem, którego dziecko nie odłoży na półkę razem z komunijnymi rękawiczkami, ale będzie z niego chętnie korzystać, samodzielnie i wspólnie z Najbliższymi podkreślają twórcy Modlitewnik dla dzieci, ukazującego się nakładem Wydawnictwa Stacja7.

Modlitewnik dla dzieci. Wciągające historie postaci biblijnych

Autorskie treści napisane specjalnie dla dzieci przez rodziców i duszpasterza wspólnot młodzieżowych, powstały w jednym celu: by poprowadzić najmłodszych do odkrycia, jaką radość daje osobista relacja z Panem Bogiem.

Modlitewnik dla dzieci zawiera wyjątkowy rozdział “Najlepsi z najlepszych, czyli o bohaterach biblijnych”, przygotowany z pasją i znawstwem psychiki dziecka przez Annę Hazukę, autorkę bestselleru “Druga. Najbardziej niezwykła podróż ku sobie”. Anna to prawniczka, dziennikarka, coach i studentka psychologii w jednej osobie, prywatnie – żona i mama pięciorga dzieci.

Reklama

Napisałam te opowiadania właśnie dla nich, po to, żeby wiedziały jak bardzo są przez Boga kochane, wybrane i rozumiane. I że z Nim mogą dokonać niemożliwego! – podkreśla.

ZOBACZ>>> 3 modlitwy za dzieci

Autorka przybliżyła osiemnaście postaci ze Starego i Nowego Testamentu, przedstawiając wciągające historie Nieustraszonych (Mojżesza, Jozuego, Gedeona, Dawida, Judyty i Estery), Wiernych (Miriam – siostry Mojżesza, Abrahama, Noego, Symeona, Marii z Betanii, Marii Magdaleny) i Niedoskonałych (Jonasza, Eliasza, Paralityka, Zgarbionej kobiety, Marty i Piotra).

Z wyczuciem i unikając dydaktyzmu uwypukliła “mocne strony” bohaterów, by – niemal mimochodem – zainspirować młodych czytelników do dostrzeżenia i rozwijania swoich talentów i potencjału. To wszystko zawiera nasz wyjątkowy Modlitewnik dla dzieci.

Reklama

Każdą z historii zakończyła spontaniczną modlitwą od serca, pokazując jak naturalna, prosta i szczera może być rozmowa z Panem Bogiem – najlepszym i niezawodnym Przyjacielem.

Modlitwy i rozważania prowadzące do Pana Jezusa

Modlitewnik dla dzieci to także bardzo przystępnie napisane i z szacunkiem dla dziecięcej wrażliwości treści. Znajduje się w nim rozdział o rachunku sumienia, którego autorem jest ks. Adrian Chojnicki –  opiekun kręgów Domowego Kościoła i wspólnot młodzieżowych, nauczyciel katechezy w liceum, podstawówce i przedszkolu, zafascynowany sakramentem spowiedzi. W oparciu o dekalog przygotował on dla dzieci “Pytania do rachunku sumienia”.

Bardzo chciałem pokazać bliskość Pana Boga. W myślach miałem cel, by pytania w naturalny, prosty sposób prowadziły dzieci do spotkania z Panem Jezusem – zaznacza ks. Chojnicki, przyznając przy tym, że konsultował treść pytań m.in. z mamami dzieci po Pierwszej Komunii Świętej. 

Reklama

Poruszające rozważania tajemnic różańcowych i stacji drogi krzyżowej napisała Aneta Liberacka – redaktor naczelna Wydawnictwa Stacja7 i portalu Stacja7.

Zależało mi, by pomóc dzieciom w odnalezieniu piękna modlitwy różańcowej. Droga Krzyżowa zaś może być dla dzieci bardzo trudnym nabożeństwem, dlatego chciałam, by poprzez te proste rozważania pokazać dzieciom sens także tych trudniejszych dni w życiu, by wiedziały, że na końcu zawsze czeka radość zbawienia.

ZOBACZ>>> Czy stać cię na bycie chrzestnym?

Niezwykła szata graficzna utrzymana w stylistyce komiksu. Modlitewnik dla dzieci

Modlitewnik dla dzieci zawiera infografiki, ułatwiające naukę odmawiania Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przybliża także tradycyjne, zatwierdzone przez Kościół modlitwy katechizmowe, wybrane litanie, pieśni dziękczynne i modlitwy na różne okazje, w różnych codziennych intencjach i troskach: np. za najbliższych, w chwili smutku, po przebudzeniu, przed snem.

Wisienką na torcie jest szata graficzna, utrzymana w stylistyce komiksu. Frajdą dla młodych czytelników może być także akcent „interaktywny” – dodanie kodów QR, które po zeskanowaniu kierują do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego w serwisie Twoja Biblia.pl.

ZOBACZ>>> “Świecka komunia”. Pomieszanie pojęć, troska o dziecko, a może sprawdzian dojrzałości rodziców?

[dalszy ciąg tekstu pod galerią]

Doskonały pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Modlitewnik jest dostępny w dwóch wersjach okazjonalnych obwolut z napisem Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej, wersja dla dziewczynki i dla chłopca. Dzięki takiej oprawie publikacja także pod względem estetycznym staje się pięknym prezentem dla dzieci pierwszokomunijnych.

Książeczka posiada Imprimatur oraz rekomendację Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Ten modlitewnik może być doskonałą pomocą w rozwoju wiary dzieci i w budowaniu ich osobistej relacji z Panem Bogiem. Jestem przekonany, że stanowi on konkretne wsparcie w wychowaniu religijnym – podkreśla we wstępie dla Rodziców ks.dr Łukasz Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży. 

Modlitewnik dla dzieci jest już do nabycia w atrakcyjnej ofercie w księgarni Dobroci.pl. Zapraszamy do zamawiania egz. drukowanych i wersji e-book. 

>>> KUP MODLITEWNIK DLA DZIECI <<<<

Życzymy radości z odkrywania skarbu wiary!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę