Nasze projekty

Ks. Olszewski pozostanie w areszcie. Sąd odrzucił zażalenie obrońców

Sąd odrzucił zażalenie obrońców w sprawie tymczasowego aresztowania ks. Michała Olszewskiego - jak donosi portal niezależna.pl. To oznacza, że duchowny pozostanie w areszcie.

fot. Profetopl/YouTube

Sąd zdecydował w Wielki Czwartek o trzymiesięcznym areszcie dla ks. Michała Olszewskiego, prezesa Fundacji Profeto, który usłyszał zarzuty w związku z działaniami prokuratury dotyczącymi Funduszu Sprawiedliwości.

Obrońcy duchownego złożyli zażalenie w sprawie aresztu, które podczas wtorkowego posiedzenia odrzucił warszawski Sąd Okręgowy.

Jak donosi portal niezależna.pl. prokurator Piotr Woźniak przekazał, że sąd podzielił ocenę prokuratury o konieczności stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Reklama

Sąd odrzucił zażalenie obrońców, co oznacza, że ks. Olszewski pozostanie w areszcie do końca środka zapobiegawczego (koniec czerwca).

ZOBACZ TEŻ: Sercanie apelują: prosimy nie wykorzystywać aresztowania ks. Michała do bieżących celów

Ks. Olszewski został zatrzymany 26 kwietnia na polecenie prokuratorów zajmujących się badaniem wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości.

Reklama

Fundusz Sprawiedliwości został utworzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości w czasie, kiedy resortem kierował Zbigniew Ziobro. Do funduszu trafiały pieniądze zarekwirowane przestępcom, które miały wspierać ofiary przestępstw. Jednym z beneficjentów FS jest również Fundacja Profeto, która buduje ośrodek dla pokrzywdzonych pod nazwą „Archipelag – wyspy wolne od przemocy”.

Obecne kierownictwo resortu sprawiedliwości twierdzi, że pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości wydawano niewłaściwie, dlatego w styczniu Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło decyzję o wstrzymaniu dotacji na projekt.

niezalezna.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę