Nasze projekty

Sercanie apelują: prosimy nie wykorzystywać aresztowania ks. Michała do bieżących celów

"Prosimy, by wsparcie dla ks. Michała wyrażać w modlitwie i duchowej bliskości. Jesteśmy przekonani, że jego uniewinnienie nastąpi przez konfrontację oskarżeń ze stanem faktycznym" - czytamy w komunikacie sercanów.

fot. Profetopl/YouTube

Sąd zdecydował w Wielki Czwartek o trzymiesięcznym areszcie dla ks. Michała Olszewskiego, prezesa Fundacji Profeto, który usłyszał zarzuty w związku z działaniami prokuratury dotyczącymi Funduszu Sprawiedliwości.

ZOBACZ TEŻ: Jest komunikat sercanów w sprawie ks. Olszewskiego. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie

Sercanie oraz Fundacja Profeto opublikowali nowy komunikat dotyczący tej sprawy, w którym podkreślają, że: „wszelkie formy zgromadzeń i wieców oraz akcji polegających na wysyłaniu do aresztu listów nie są naszą inicjatywą i nie były z nami konsultowane”.

Reklama

„Prosimy, by wsparcie dla ks. Michała wyrażać w modlitwie i duchowej bliskości. Jesteśmy przekonani, że jego uniewinnienie nastąpi przez konfrontację oskarżeń ze stanem faktycznym” – czytamy.

W komunikacie apelują również, „by nie intensyfikować emocji i nie wykorzystywać aresztowania ks. Michała do bieżących celów”.

Publikujemy pełną treść oświadczenia:

Reklama

Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego (Sercanie) i Fundacja Profeto oświadczają, że wszelkie formy zgromadzeń i wieców oraz akcji polegających na wysyłaniu do aresztu listów nie są naszą inicjatywą i nie były z nami konsultowane. Prosimy, by wsparcie dla ks. Michała wyrażać w modlitwie i duchowej bliskości. Jesteśmy przekonani, że jego uniewinnienie nastąpi przez konfrontację oskarżeń ze stanem faktycznym. Dlatego prosimy, by nie intensyfikować emocji i nie wykorzystywać aresztowania ks. Michała do bieżących celów. Za wszelkie przejawy życzliwości, wsparcia i solidarności z serca dziękujemy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Aresztowanie ks. Olszewskiego. Obrońca: powiadomię o sprawie organizacje międzynarodowe

kh, sercanie.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę