Nasze projekty

Tysiąc młodych obejrzało wyjątkowy musical o Janie Pawle II. Na scenie pojawili się znani artyści

Tysiąc młodych wraz z duszpasterzami i katechetami obejrzało w sobotę w Teatrze Roma musical o Janie Pawle II w ramach Warszawskiego Laboratorium Wiary.

fot. Archidiecezja Warszawska/Andrzej Starowicz/YouTube

Musical „Jan Paweł II – Przyjaciel wiernych” powstał, aby upamiętnić i upowszechnić dziedzictwa papieża Polaka. Spektakl pokazuje Karola Wojtyłę, jako zwykłego człowieka, który miał swoją historię, trudne życiowe momenty, dylematy i emocjonalne przeżycia, ale mimo przeciwności zawsze starał się być blisko drugiego człowieka.

Spektakl ukazuje i uczy uniwersalnych wartości moralnych i społecznych. To manifest miłości i autorytetu – mówił na początku ks. Łukasz Przybylski, dyrektor wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży.

75-minutowa opowieść o Janie Pawle II zaskakuje widza na każdym etapie, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnych środków wyrazu artystycznego oraz rozwiązań technologicznych. Każda ze scen jest ilustrowana animacjami 3D na wielkoformatowym ekranie.

Reklama

Poszczególne sceny przedstawiane przez aktorów i tancerzy ilustrowane są śpiewem na żywo przez rozpoznawalnych artystów muzycznych, przy akompaniamencie orkiestry na żywo. Na scenie wystąpili m.in. Mateusz Ziółko, Monika Wojciechowska, Michał Gasz oraz o. Łukasz Buksa OFM oraz orkiestra pod batutą Wojciecha Zwierniaka.

Warto sobie zadać pytanie, ile we mnie zostało z pontyfikatu Jana Pawła II, z papieskiego nauczania, z jego bliskości z drugim człowiekiem? Mamy wciąż możliwość celebrowania tego, co dla nas zrobił – mówił na zakończenie spektaklu o. Łukasz Buksa OFM. Niech historia Jana Pawła II i jego wstawiennictwo inspiruje nas do pokonywania swoich słabości mocą miłości Boga – dodał.

Spektakl wykonany na zlecenie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie wyreżyserował Andrzej Starowicz.

Reklama

Warszawskie Laboratorium Wiary to doroczne spotkanie młodych zaangażowanych w duszpasterstwa młodzieży i akademickie, organizowane przez archidiecezję warszawską.

kh/archwwa.pl

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę