Nasze projekty

Rzecznik episkopatu o obostrzeniach. „To dla Kościoła trudne, ale rozumiemy zagrożenie”

Zgodnie z nowymi obostrzeniami od najbliższej soboty w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 mkw. "To jest dla Kościoła trudne, ale rozumiemy zagrożenie, które niesie pandemia" - powiedział PAP ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Episkopatu Polski.

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Dotyczą one również kościołów, w których od soboty 8 listopada będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 mkw.

PRZECZYTAJ: Rząd wprowadza nowe restrykcje. Są ograniczenia w kościołach

Nowe obostrzenia oznaczają, że tylko połowa osób – z tych, które do tej pory mogły uczestniczyć w liturgiach i nabożeństwach będzie miała szansę wziąć udział w mszach św. To jest dla Kościoła trudne, ale rozumiemy zagrożenie, które niesie pandemia – powiedział PAP ks. Gęsiak.

Reklama

Rzecznik episkopatu zaapelował o przestrzeganie również dotychczasowych rygorów sanitarnych, które dotyczą zakrywania ust i nosa, zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk prze przyjęciem Komunii św. oraz po spowiedzi, jeśli miała ona miejsce w konfesjonale.

Ks. Gęsiak przypomniał również o dyspensach od uczestnictwa w niedzielnej mszy św., które w ostatnim czasie ogłosili polscy biskupi oraz zachęcił do modlitwy „by Bóg pomógł nam przezwyciężyć pandemię, by dał łaskę przeżycia czasu próby w nadziei, bo jak wierzymy – On jest dawcą życia i miłości”.

SPRAWDŹ TEŻ: Nowe obostrzenia. Ilu wiernych zmieszczą polskie sanktuaria? [LISTA]

Reklama

kh/PAP/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite