Nasze projekty

Franciszek do księży: bądźcie jak „chusta Weroniki” dla każdego człowieka

W czasie spotkania z księżmi papież Franciszek wskazał na znaczenie pokory w pełnieniu służby powierzonym im ludziom oraz wagę modlitwy w życiu kapłańskim.

Fot. Long Thiên/Wikipedia

Franciszek spotkał się wczoraj z kapłanami studiującymi i pracującymi w Rzymie, którzy mieszkają w trzech kolegiach – brazylijskim, latynoamerykańskim i meksykańskim.

W przekazanym im przemówieniu Franciszek wyszedł od znaczenia miłości oblubieńczej w życiu kapłańskim. Wskazał, że z prawdziwego i osobistego spotkania Jezusa wypływa potem każda inna służba na rzecz powierzonych im ludzi. Bądźcie prawdziwą ikoną Jezusa, stańcie się „chustą Weroniki” dla każdego człowieka, dla każdej wylanej łzy – zachęcał papież. Apelował, by każda podejmowana przez nich posługa, studia a nawet własny odpoczynek i każda decyzja były na służbie Jezusowi.

Na zakończenie Franciszek wskazał na znaczenie pokory w pełnieniu służby powierzonym im ludziom oraz wagę modlitwy w życiu kapłańskim. Zawierzajcie się modlitwie ludu Bożego, nie zapominajcie modlić się za pasterzy Kościoła i za mnie – zachęcał papież latynoskich kapłanów.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Sercanie apelują: prosimy nie wykorzystywać aresztowania ks. Michała do bieżących celów

Vatican News PL, KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę