Nasze projekty

Miłosierdzie z życia wzięte

Nie wystarczy być dobrym, trzeba dążyć do ideału

Reklama

Co zrobić by być doskonałym? To proste.

Nie trzeba realizować wielkich misji i zadań specjalnych. Nie trzeba wyjeżdżać na koniec świata ani całkowicie wywracać swojego życia (choć można). Doskonałość to nasza cecha, która najlepiej się ma, jeśli jest szlifowana w rzeczach małych, codziennych, powszednich, z pozoru błahych. Kiedy będzie wiadomo, że osiągnęliśmy doskonałość? W chwili gdy ideał: „Jeden duch i jedno serce ożywiało wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne” będzie możliwy do spełnienia.

Jak dojść do doskonałości? Dostaliśmy do ręki bardzo poważne narzędzia, gotowe aplikacje, które wystarczy zainstalować w swoim życiu i codziennie aktualizować. Są to dobre uczynki, uczynki miłosierdzia. Jeśli tylko uda nam się je stosować codziennie, w małych rzeczach, nagle okaże się, że jesteśmy wielcy, osiągnęliśmy doskonałość. Najlepiej zacząć już dziś. Wystarczy wypracować w sobie potrzebę zrobienia każdego dnia czegoś dobrego, dla kogoś lub dla siebie samych.

Reklama

Niech każdy dzień stanie się dniem jednej dobroci. Nawet jeśli po tygodniu nie będzie widocznych rezultatów, jak po zastosowaniu reklamowanych specyfików, to możemy być pewni, że wykonaliśmy właśnie ogromny krok ku doskonałości.

Zapraszamy na cykl czternastu historii „z życia wziętych”. 

Reklama

Historia 1: Grzeszących napominać

hair-863698_1920

W liceum trzymaliśmy się w jednej paczce. Osiem osób: sześciu chłopa i dwie dziewczyny. Pewnego dnia Jola nas zaskoczyła

Reklama

Historia 2: Nieumiejętnych pouczać

Słowa mają moc. Zmieniają najbardziej zagmatwane życiorysy. I to nie tylko te, które formują się w piękne zdania i głębokie kazania. Czasem nawet ogłoszenia duszpasterskie mogą zdziałać najpiękniejsze cuda.


Historia 3: Wątpiącym dobrze radzić

bookshelf-1082309_1920

Należał do “panów świata”. Tych, którzy z Bogiem chcą mieć jak najmniej wspólnego. Posiadał jedno z największych wydawnictw na świecie i pławił się w luksusach. Jednak największy skarb Leonardo Mondadori odnalazł w wierze katolickiej.


Historia 4: Strapionych pocieszać

coffee-1076582_1920

Kiedy odwiedzałam Panią Stasię pierwszy raz, byłam zapewniana, że jest osobą pogodną i niczego jej nie potrzeba, tylko czyjejś obecności. I tak rzeczywiście było.


Historia 5: Krzywdy cierpliwie znosić

Ks. Popiełuszko: Za prawdę trzeba zapłacić

Módlmy się, byśmy byli wolni od żądzy odwetu i przemocy


Historia 6: Urazy chętnie darować

shutterstock_79820233

Są małżeństwem od 40 lat. Dzisiaj obydwoje zbliżają się do siedemdziesiątego roku życia. W przeszłości Krzysztof kilkukrotnie zdradzał Marię


Historia 7: Modlić się za żywych i umarłych

modlitwa

Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie (Mt 5, 16)


Historia 8: Głodnych nakarmić

food-993502_1280

Kiedy przychodzi listopad, na ulice Łodzi wieczorami wyjeżdża autobus – zwykły miejski, żółto-czerwony. Ale to nie jest autobus, na który czekają osoby zapracowane, spieszące się do domu, do rodzin. Takich kierowca nie zabiera. To autobus, z którego wolontariusze wydają ciepłe posiłki, przede wszystkim dla bezdomnych, ale nie tylko.


Historia 9: Nagich przyodziać

buty

Wejdź z butami w życie bezdomnego


Historia 10: Podróżnych w dom przyjąć

fawel

Tak mało trzeba, by być gospodarzem. Myśląc „gość w dom – Bóg w dom” – nie powinniśmy mieć wątpliwości, że niewiele potrzeba, by ugościć w swoim domu kogoś potrzebującego


Historia 11: Więźniów pocieszać

????????

Za napady. Za handel narkotykami. Za morderstwa. Osadzeni na 5 lat, 20 lat albo dożywocie. Skazani. Osądzeni. Grzeszni. Więźniowie. W Roku Miłosierdzia i oni mogą przekroczyć bramy miłosierdzia. Może być to dla nich nowy początek 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite