Miłosierdzie z życia wzięte. [3] Wątpiącym dobrze radzić

Należał do “panów świata”. Tych, którzy z Bogiem chcą mieć jak najmniej wspólnego. Posiadał jedno z największych wydawnictw na świecie i pławił się w luksusach. Jednak największy skarb Leonardo Mondadori odnalazł w wierze katolickiej.

Reklama

Punktem zwrotnym w życiu niewierzącego bogacza była lektura książki “Droga”, napisana przez św. Josemarię Escrivę, którą członkowie Opus Dei chcieli wydać w wydawnictwie Mondadoriego. Pod wpływem tej lektury Leonardo zaczął intensywnie interesować się wiarą katolicką, a kilka miesięcy później odbył pierwszą spowiedź od czasów dzieciństwa. Sakrament pokuty całkowicie go przemienił i przywrócił mu dawno zapomnianą radość życia. Ostatnie kilka lat życia Mondadori przeżył jako gorliwy katolik, a swoim świadectwem podzielił się ze światem, m. in. w książce “Nawrócenie, osobista historia życia”.

Historia Mondadoriego jest jedną z moich ulubionych, jeśli chodzi o opisy nawróceń. Dlaczego? Wierzę w moc słowa, kolekcjonuję książki poświęcone duchowości chrześcijańskiej i często polecam je ludziom, których spotykam na swojej drodze. Efekty może nie są tak spektakularne, jak w przypadku Leonarda. Ale mam wystarczająco dowodów, że to działa.

book-520626_960_720

Reklama
Reklama

Kiedy brakuje słów i pomysłów, jak przemówić do współczesnych “ateuszy”, nie bójmy się sięgnąć po mądrości i rady zapisane książkach czy ciekawych artykułach. Dzielmy się nimi często i chętnie. Nie traćmy szansy na to, by któreś z nich przedarły się w te rejony serca, gdzie nam się dotrzeć nie uda, i by wprowadziły tam Bożą radość.

Zig Ziglar, znany amerykański biznesmen i mówca motywacyjny, pisał: “Jednym z najważniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych dla nas zadań jest przesunięcie uwagi z widzialnego na niewidzialne, z materialnego na duchowe, ze zniszczalnego na to, co będzie trwać wiecznie. W tej grze stawką jest nasza dusza.”

To zadanie z miłosierdzia dla każdego z nas. Dajmy innym ludziom szansę zwycięstwa w grze o wieczność. “Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić?” (Mk 8, 36)

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę