Nasze projekty
Reklama

Zawsze przy mnie stój

Gdybyśmy tylko potrafili go dostrzec, wiele głupich, złych rzeczy nie przyszłoby nam do głowy, choćby z tego powodu, że ktoś na nas patrzy

Pierwsza modlitwa, jakiej się uczymy, to prośba do Anioła Stróża. Dlatego już każde dziecko wie, że ma swojego anioła. Kiedyś czteroletni chłopiec zapytany podchwytliwie skąd wie, skąd ma tę pewność, że anioły istnieją, najpierw zaśmiał się szczerze, a potem powiedział, że to jest oczywiste, tak powiedziała mama. Wiara jest prosta, jeśli jej się zbytnio nie komplikuje. Wiara w istnienie aniołów też jest prosta. Wystarczy czytać Pismo Święte, by mieć tę pewność.

Możliwe, że jest nam tak dobrze w towarzystwie aniołów, ponieważ czujemy się z nimi bezpieczniej, ale może także dlatego, że mamy świadomość, że one też upadają. Podobnie jak my. Różnica tylko jest taka – jak mówi w niezwykle ciekawej rozmowie angelolog ks. Tomasz Stępień – że my dzięki Odkupieniu podnosimy się i zawsze mamy szansę na poprawę, a upadłe anioły jej nie mają. >>> Eskorta w drodze do nieba.

Reklama

Anioły to temat wielu książek, obrazów, piosenek, filmów. Temat wyjątkowo często poruszany. Wiele osób ma w domu niezliczoną liczbę figurek aniołów. Lubimy otaczać się nimi od dziecka. Czy zatem nasza wiara w anioły nie jest przypadkiem infantylna? Co mówi Biblia na ich temat? Polecam szerokie opracowania na ten temat – autorstwa Biblisty Romana Zająca >>> Anioły. Wszystko, co warto o nich wiedzieć. A co każdy z nas o tym myśli? Ile o nich wiemy? >>> Sprawdź się w quizie – Co wiesz o Aniołach?. W aktualnym wydaniu staramy się poszukać odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Reklama

Modlitwa o wstawiennictwo Michała Archanioła to najczęściej czytany wpis na Stacji7. Czym zawdzięcza sobie taką popularność wódz zastępów anielskich? Myślę, że każdy, kto idzie do pracy, do szkoły, do swoich codziennych zajęć ze świadomością, że ma u swego boku pogromcę wszystkiego co złe, staje się natychmiast bardziej pewny siebie, szybciej pokonuje wszelkie przeciwności i nie daje się sprowadzić na złą drogę.

Reklama

Jak opowiada Lorna Byrne w swojej książce “Anioły w moim życiu”, nasz świat wypełniony jest aniołami. Pewnie całe ich zastępy są obok nas w każdej chwili. Trzeba tylko wiary, prostoty i wrażliwości dziecka, by je zobaczyć, poczuć ich obecność lub przynajmniej pewność, że one naprawdę istnieją i są obok. Że nas chronią i strzegą. Że anioły każdego dnia dwoją się i troją, by nasza droga do nieba stawała się mniej wyboista. Gdybyśmy tylko potrafili je dostrzec, wiele głupich, złych rzeczy nie przyszłoby nam do głowy choćby z tego powodu, że ktoś na nas patrzy. Często pewnie patrzy z politowaniem i myśli sobie “znów wszystko psujesz i znów wszystko trzeba będzie od początku naprawiać”.

Może warto więc do noworocznych postanowień dorzucić jeszcze to jedno: by nasz Anioł Stróż w tym roku nie musiał za nas świecić oczami przed Panem Bogiem.

Zapraszam do wydania o aniołach.

To wydanie powstało dzięki Mecenatowi jednego z Zawiadowców Stacji7, który chciał pozostać anonimowy. Bardzo dziękujemy!

 

Ty też możesz współtworzyć z nami Stację7? Dołącz https://stacja7.pl/fundacja-medialna-7/dolacz-zawiadowcow-stacji7/

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę