Nasze projekty
fot. Clever Visuals/Unsplash.com

Anioł Stróż. Możesz nim być ty sam

Być może także na tym polega świętych obcowanie, że już tu, na ziemi, współpracują posyłani przez Boga aniołowie oraz ludzie, stający się dla kogoś potrzebującego posłańcem Bożej troski.

Reklama
Reklama

Gdy już zaczynało świtać, aniołowie przynaglali Lota, mówiąc:
„Prędzej, weź żonę i córki, które są przy tobie, abyś nie zginął
z winy tego miasta”. Kiedy zaś on zwlekał, mężowie ci chwycili go,
jego żonę i dwie córki za ręce – Pan bowiem litował się nad nim –
i wyciągnęli ich, i wyprowadzili poza miasto.
—   Rdz 19, 15-16   —

POMYŚL: Aniołowie nie mają piór. Ich rolą nie są trwające przez nieskończoną wieczność występy w niebiańskich chórach. Zadaniem aniołów jest ogłaszanie i przypominanie Bożej woli, przychodzenie z pomocą człowiekowi gubiącemu się na drodze zbawienia. Kim są Boży posłańcy? To stworzone przez Boga czyste duchy. Ale czyż aniołem – stróżem swego brata – nie może stać się człowiek, przypominający drugiemu o woli Pana? Chroniący przed złem? Wyprowadzający z niebezpieczeństwa ciała i duszy? Być może także na tym polega świętych obcowanie, że już tu, na ziemi, współpracują posyłani przez Boga aniołowie oraz ludzie, stający się dla kogoś potrzebującego posłańcem Bożej troski. Nie chcesz stać się aniołem?

ks. Marek Lis

MÓDL SIĘ: Panie, często błagam o obrońcę i cierpliwego wspomożyciela, jakbym go nie miał… Proszę, przypominaj mi co dnia, że prawdziwy Anioł od Ciebie już przy mnie jest. Dziękuję Ci za niego.

DZIAŁAJ: Kim jest dla mnie Anioł Stróż? W jaki sposób ja mogę być dla kogoś aniołem?


Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę