Nasze projekty
fot. michaloz/pixabay.com

Anioły. Wszystko, co warto o nich wiedzieć

Bóg ciągle i na różne sposoby posyła nam aniołów. Ich podstawowe zadanie podczas ich “wędrówek” na ziemię” to objawianie ludziom woli Bożej. Co wiemy o aniołach? Jak się z nimi kontaktować? Oto wszystko, co warto wiedzieć na ich temat.

Reklama

Kontakt z aniołami – 7 wskazówek

Wierzymy w świętych obcowanie. Oznacza ono nie tylko naszą więź z duszami w Niebie i w Czyśćcu, bo obywatelami Nieba, do którego zmierzamy, są także aniołowie. Jak wiadomo byli oni wielokrotnie wysyłani przez Boga do ludzi. Pełnili i pełnią rolę niebiańskich posłów. Jak nie popełnić faux-pas w kontaktach z aniołami? Pytanie może się wydawać abstrakcyjne, ale przecież nigdy nie wiadomo, do kogo przyjdzie anioł.

ZOBACZ ARTYKUŁ

Reklama

Upadek aniołów. 7 hipotez

Odkąd sięgam pamięcią nurtowało mnie pytanie, dlaczego część aniołów powiedziała Stwórcy „Nie!”, zaprzeczając swemu najistotniejszemu powołaniu, jakim jest służba Bogu? Dlaczego istoty stworzone jako dobre same uczyniły siebie złymi?

ZOBACZ ARTYKUŁ

Reklama

Jak Anioł Pański zwiastował? 7 ujęć

Zwiastowanie Maryi to był moment, w którym zogniskowała się cała historia wszechświata. Młoda dziewczyna, żyjąca w małej mieścinie, gdzieś na prowincji, została poproszona przez potężnego niebiańskiego wojownika Gabriela, by zgodziła się zostać matką samego Boga, który postanowił stać się Człowiekiem. Ta scena jest fascynująca! Poznaj jej różne ujęcia!

ZOBACZ ARTYKUŁ 

Reklama

Zawód – Anioł Stróż. 7 ujęć popkulturowych

Kim jest anioł stróż, mniej więcej wiemy, bo w dzieciństwie nauczono nas modlitwy: „Aniele Boży stróżu mój, ty zawsze przy mnie stój; Rano, we dnie, w wieczór, w nocy bądź mi zawsze ku pomocy; Strzeż duszy, ciała mego i zaprowadź mnie do żywota wiecznego”.Wszystko niby jest w niej jasne, ale gdyby przejść do szczegółów, trudno wyobrazić sobie, jak taka opieka anioła stróża wygląda w praktyce. Jakie są nasze ludzkie wyobrażenia Anioła Stróża?

ZOBACZ ARTYKUŁ


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę