Nasze projekty

Magda Anioł zagra dla wileńskiego hospicjum dla dzieci

W niedzielę, 2 października w święto Aniołów Stróżów w Gliwicach odbędzie się wyjątkowy koncert. Magda Anioł zagra dla dzieci z hospicjum w Wilnie. Gościem specjalnym będzie s. Michaela Rak - założycielka wileńskiego hospicjum.

materiały prasowe

Magda Anioł to polska wokalistka wykonująca muzykę chrześcijańską. Na koncercie w Gliwicach wystąpi z Adamem Szewczykiem – gitarzystą i kompozytorem, a prywatnie jej mężem. Jak można przeczytać na stronie artystki: „Za Magdą nigdy nie stała żadna wielka wytwórnia ani sponsor. Nie jest obecna w mainstream’owych mediach. A jednak zagrała setki koncertów, nagrała dziesięć płyt, odebrała wiele ważnych nagród i już kolejne pokolenie śpiewa jej piosenki”.

W Gliwicach Magda Anioł zagra dla dzieci z hospicjum w Wilnie. „Most do nieba” to pierwsza tego rodzaju placówka na Litwie. Gościem specjalnym będzie s. Michaela Rak – założycielka wileńskiego hospicjum.

Koncert odbędzie się 2 października o godzinie 17:00 w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach. Wstęp na koncert jest „wolny i radosny”.

materiały prasowe

Roczny koszt utrzymania hospicjum z oddziałami dla dorosłych i dla dzieci wraz z hospicjum domowym wynosi 85 tys. euro. Litewska kasa chorych pokrywa niecałą połowę finansowych potrzeb hospicjum. Przeszło 200 tysięcy złotych trzeba zdobyć samemu. Miesiąc w miesiąc. Na terenie Polski zbiórką pieniędzy i środków dla hospicjum zajmuje się Fundacja Aniołów Miłosierdzia, która powstała na prośbę s. Michaeli. Organizujemy zbiórki, kwesty, koncerty oraz mniejsze i większe konwoje miłosierdzia – opowiada Grzegorz Kiciński, zarządzający Fundacją. Mamy świadomość, że uczestniczymy w czymś niezwykłym. Wileńskie hospicjum to jedna z najważniejszych ambasad Polski, promująca wartości, które są nie do przecenienia: miłosierdzie, pokój i pojednanie. Trudno nie czuć wzruszenia, gdy służy się u źródła wypływająca ze Wzgórza Nadziei.

Reklama

Wsparcie finansowe można w Polsce przekazać za pomocą strony internetowej www.mostdonieba.pl, organizując zbiórkę urodzinową na facebooku na rzecz Fundacji Aniołów Miłosierdzia, koncert charytatywny, kwestę lub przekazując darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę