Nasze projekty

„Wchodzi się tu jak na świętą ziemię – ziemię nadziei”. Niezwykły reportaż o hospicjum dla dorosłych i dzieci na Litwie

“Wchodzi się tu jak na świętą ziemię – ziemię nadziei” – tak powiedziała jedna z wolontariuszek pierwszego hospicjum dla dorosłych i dzieci na Litwie „Most do Nieba”, próbując w skrócie opowiedzieć swoją wieloletnią służbę chorym.

Fot. Most do Nieba/YouTube

Każdego roku na Litwie z powodu nieuleczalnych chorób umiera ponad 120 dzieci. Dlatego s. Michaela Rak wybudowała Most do nieba – pierwsze hospicjum w tym kraju. Reportaż pt. „Życie to jest być” w reżyserii Marzanny Grdeń jest jak balsam i światło – lekcją miłości, piękna, sensu i nadziei. Zebrał świadectwa, obrazy, uśmiechy i słowa, które uczą szczęśliwego życia. Z każdą minutą bardziej.

Zobacz reportaż:

Roczny koszt utrzymania hospicjum z oddziałami dla dorosłych i dla dzieci wraz z hospicjum domowym wynosi 85 tys. euro. Litewska kasa chorych pokrywa niecałą połowę finansowych potrzeb hospicjum. Przeszło 200 tysięcy złotych trzeba zdobyć samemu. Miesiąc w miesiąc. Na terenie Polski zbiórką pieniędzy i środków dla hospicjum zajmuje się Fundacja Aniołów Miłosierdzia, która powstała na prośbę s. Michaeli. Organizujemy zbiórki, kwesty, koncerty oraz mniejsze i większe konwoje miłosierdzia – opowiada Grzegorz Kiciński, zarządzający Fundacją. Mamy świadomość, że uczestniczymy w czymś niezwykłym. Wileńskie hospicjum to jedna z najważniejszych ambasad Polski, promująca wartości, które są nie do przecenienia: miłosierdzie, pokój i pojednanie. Trudno nie czuć wzruszenia, gdy służy się u źródła wypływająca ze Wzgórza Nadziei.

Wsparcie finansowe można w Polsce przekazać za pomocą strony internetowej www.mostdonieba.pl, organizując zbiórkę urodzinową na facebooku na rzecz Fundacji Aniołów Miłosierdzia, koncert charytatywny, kwestę lub przekazując darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji

Reklama

mat.prasowe

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę