Nasze projekty

5 książek na Dzień Chłopaka 2022

Rokrocznie pod koniec września (30-go) obchodzimy w Polsce dzień chłopaka. W tym roku wypada on w piątek – za niecałe dwa tygodnie. Z tej okazji nie może zabraknąć życzeń, wspólnie spędzonego czasu, jak również drobnych upominków. Nie masz jeszcze wybranego podarku? Pamiętaj, że nie ma lepszego pomysłu niż książka.

Zanim zaprezentujemy Wam proponowane pozycje, to musimy odpowiedzieć sobie na ważne pytanie:

Dlaczego książka jest dobrym pomysłem?

  1. Nie sposób nie znaleźć odpowiedniej książki
    Nie ma takiej osoby, która nie znalazłaby odpowiedniej książki dla siebie. Szukając książki dla chłopaka skup się na jego pasjach, zainteresowaniach, potrzebach. Wystarczy odrobina chęci.
  2. Książkę można czytać (prawie) niezależnie od warunków
    Chłodne jesienne wieczory z herbatą przy stole? Siedząc w zimie przy kominku? W drodze tramwajem lub autobusem do pracy? W trakcie wakacyjnej podróży? Każde miejsce jest dobre, by posiadać przy sobie książkę. Spokój chociaż w minimalnej ilości i możliwość skupienia się na tekście – to wystarczy.
  3. Do książek się wraca
    Czekoladę można zjeść, wino można wypić, a książkę? Tak, można przeczytać i odstawić na półkę, ale! Gwarantujemy, że jeśli książka zaciekawi czytelnika to prędzej czy później do niej wróci lub pożyczy komuś innemu do przeczytania.

Skoro wyjaśniliśmy już dlaczego to odpowiedni pomysł – zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi pozycjami.

Jak stać się mężczyzną. Odkryj w sobie pewność siebie, siłę i odwagę wojownika.

Reklama

Pasjonująca lektura dla mężczyzny, który chce odkryć swoją prawdziwą tożsamość!
Tę książkę powinien przeczytać każdy mężczyzna! Jak odkryć swoją męską tożsamość? Jak przestać być wreszcie chłopcem, a stać się dojrzałym mężczyzną? Jak ukształtować młodych chłopaków, aby w przyszłości byli odpowiedzialnymi mężami i ojcami, a także by potrafili prowadzić innych mężczyzn?

Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca

To porywająca książka, prezentująca głęboki, zakorzeniony w tradycji, ideał męskości, który nie ma nic wspólnego z płytkim podejściem w stylu „zostań macho”. Jej podstawowym założeniem jest bowiem przekonanie, że prawdziwym mężczyzną jest ten, kto potrafi dobrze kochać. Znakomicie napisana, jest wspaniałą inspiracją dla mężczyzn, zarówno młodych, jak i dojrzałych, którzy chcą odnaleźć drogę, którą powinni kroczyć.

Reklama

Męski Modlitewnik

Najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku – Zrób codziennie jeden mały konkret. Czym jest Męski Modlitewnik? Jest kompasem, mapą i szwajcarskim scyzorykiem, który ma w konkretny sposób, każdego dnia pomóc męskiej stronie odnaleźć wspaniałą drogę życia.

„Projekt: Eliasz”

Reklama

Książka „Projekt: Eliasz” to opowieść o świecie, który składa się z marnych facetów i kobiet desperacko poszukujących prawdziwych mężczyzn. Spotkamy tu mężczyzn, którzy są pachołkami, kapciami, patałachami, „prawie” ojcami i takich, którzy wyją (by nie powiedzieć, że beczą…) jak zwierzęta na pustyni.
Ale pośród nich jest jeden, o którym napisano, że „powstał jak ogień, a jego słowo płonęło jak pochodnia” . Takiego mężczyznę dał nam Pan, aby pokazać nam jak dojść do tego, kim jesteśmy – do naszej najgłębszej tożsamości, za którą w głębi duszy bardzo tęsknimy. „Projekt: Eliasz” to opowieść o wnętrzu każdego mężczyzny!

Szczęście mężczyzny

Autor (Jacek Pulikowski) rozważa skutki pogłębiającego się zjawiska zaniku męstwa wśród mężczyzn, w czym upatruje przyczynę wszystkich poważnych kryzysów współczesnego świata: kryzysów moralnych, kryzysu miłości, odpowiedzialności, wartości, autorytetów oraz braku zaufania Bogu i Kościołowi.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę