Z Ewangelią św. Mateusza można wejść w dialog

– Tak jak mówił Jan Paweł II, Pismo Święte jest spotkaniem z Panem Bogiem. Najlepsze są takie spotkania, kiedy wchodzi się w dialog, w rozmowę a do tego bardzo zachęca Ewangelia wg Św. Mateusza – zauważa Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.

Reklama

Aneta Liberacka była gościem audycji „Kościół na fali”. W rozmowie z Karoliną Błażejczyk zwróciła uwagę na relacyjny wymiar czytania Pisma Świętego, które jest swoistym spotkaniem z Bogiem. Zauważyła także, że na różnych etapach życia Biblia może wydawać się inną księgą. – To nie jest tak, że przeczytamy raz i to już w nas zostaje. Kiedy czytamy Biblię kolejny i kolejny raz, znajdujemy coś innego, coś nowego, Biblia żyje razem z nami – powiedziała Aneta Liberacka.

Gość Radia Warszawa wyjaśniła także, jak zacząć głębiej poznawać Słowo Boże. – Na początek wystarczy jedno zdanie. Warto je zapamiętać i chodzić z nim, jak z Jezusem, aby to Słowo w nas cały dzień pracowało – wyjaśniła Aneta Liberacka. Jak zauważa, mimo że jest to bardzo prosty sposób wprowadzania Słowa Bożego do swojej codzienności, może działać przez niego łaska Boża.

Całego wywiadu można posłuchać tutaj

Reklama

ZAPRASZAMY DO WYDANIA O TYGODNIU BIBLIJNYM NA STACJI7.
W TYM WYDANIU:

Najlepsza książka świata

Rozmowy z Janem Pawłem II. Pismo święte

Reklama

Pismo Święte. Instrukcja obsługi [PODCAST]

Najlepsza lektura na czas siedzenia w domu

15 ciekawostek o Piśmie Świętym

Reklama

7 sposobów na medytację

15 ciekawostek o Piśmie Świętym

QUIZ Biblijny

Człowieku, czytaj Pismo Święte!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę