Nasze projekty

Człowieku, czytaj Pismo Święte

Pismo Święte jest najciekawszą książką, jaką kiedykolwiek miałem okazję przeczytać. Dla mnie jest to Księga Życia. Zaskakujące jest, że Pan Bóg mówi do nas rzeczy aktualne, które nas dotyczą w różnych okolicznościach naszego życia. Bardzo często sięgałem z konkretnym pytaniem do Pisma Świętego i uzyskiwałem odpowiedź.

Reklama

Warto sięgnąć po Pismo Święte, żeby zapytać tego Najwspanialszego, Najmądrzejszego Doradcę. Pierwszy teledysk nakręciliśmy, żeby bardzo mocno zwrócić uwagę na Pana Boga – Pan Bóg działa również przez swoje słowo, mówi do nas, tylko trzeba Go posłuchać.

Są różne rodzaje czytania Pisma Świętego. W seminarium, przez lata ucząc się medytacji biblijnej, zapisywałem sobie rozważania. Cały czas, na różnych etapach życia odkrywam, że Pan Bóg mówi nowe rzeczy, w tych samych słowach. To jest coś niesamowitego.

Reklama

Ta Księga jest na tyle niesamowita, że niekoniecznie trzeba czytać od początku do końca, wszystko przeczytać na raz, od razu. Jest wiele sposobów czytania Pisma Świętego – ja bym zaczął od Ewangelii, żeby poznać, kim był Jezus Chrystus i zgłębić Jego nauczanie.

Warto czytać Biblię posiłkując się komentarzem, żeby nie błądzić w pojęciach biblijnych, żeby umieć rozszyfrować Pismo Święte.

Po Zmartwychwstaniu Chrystus pyta świętego Piotra: Czy mnie kochasz? Pyta trzy razy, a Piotr za każdym razem stara się przekonać Mistrza, że Go kocha. Mam wrażenie, że mi też Pan Bóg niejednokrotnie stawia to pytanie.

Reklama

Zapraszamy do naszego serwisu TwojaBiblia.pl – Biblię online, którą możecie czytać i komentować. Bo „Potrzeba tylko jednego”

twojabibliaPROMO

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę