Nasze projekty
Reklama

Scena 4: Bądź pozdrowiona

Posłał Bóg anioła Gabriela, do Dziewicy poślubionej mężowi

Scena z życia Maryi: 

W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.

(Łk 1,26–27)

Reklama

Scena z życia Joanny:

„To wcale nie było łatwe – Joanna uśmiecha się dyskretnie. – Ale trafiłam na TEGO mężczyznę” – dodaje. Joasia ma teraz trójkę dzieci i cudownego męża. „Wiara w moim życiu była od zawsze, więc taki temat, jak czystość przedmałżeńska był dla mnie oczywisty” – opowiada. Oczywisty dla niej, niekoniecznie dla otoczenia, znajomych, a nawet przyjaciół. Dla męża? Po rozmowie na ten temat zachwycił się nią jeszcze bardziej.

Reklama

W swojej decyzji dotrwali do ślubu. Mimo złośliwych komentarzy i uśmieszków znajomych. Nie przejmowali się tym. Byli dumni z podjętej decyzji, chociaż nie była łatwa. „Do ślubu szłam w wianku z białych kwiatów. I ten kolor miał dla mnie duże znaczenie – opowiada Joasia. – Rozpoczynałam nowy etap życia. Dałam swojemu mężowi wszystko. Całą siebie. Właśnie o to chodzi, by dać wszystko. I to wszystko po przysiędze w obecności Boga” – dodaje.

Czułych gestów nie brakowało. Nauczyli się okazywać miłość, szacunek, a nawet zachwyt sobą w inny sposób. Kiedy ich najstarszy syn mówi: „Ale wy jesteście fajną parą” ‒ jej serce się rozpływa. I uważa, że decyzja o czystości przedmałżeńskiej miała duży wpływ na to, że są taką właśnie „fajną parą”. Dzięki takiej decyzji są jeszcze bliżej siebie. Po kilku latach jej przyjaciółka wyznała, że mimo złośliwych komentarzy bardzo szanowała jej decyzję i… podziwiała. Dziś stawia Joasię jako przykład swojej córce.

„Bóg to miłość. Moje ciało to miejsce, w którym mieszka. Chciałam, by moja miłość do męża była ściśle związana z Bogiem. Wytrwaliśmy w czystości do ślubu. I perspektywa tego, że on jest tylko mój, a ja tylko jego, jest naprawdę niesamowita”. 

Reklama

Modlitwa:

Maryjo, towarzysz wszystkim parom, kobietom i mężczyznom, którzy zdecydowali się wytrwać w czystości do ślubu. Wspieraj ich w chwilach wątpliwości, pokus i chroń podjętych decyzji.


 

 

Scena 3: Pełna łaski

 

Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny

 

 


 

Scena 5: Poruszyło się dzieciątko w jej łonie

 

(…) Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi,

poruszyło się dzieciątko w jej łonie,

a Duch Święty napełnił Elżbietę

 


 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę