Nasze projekty

Włoska pielęgniarka z Bergamo o poświęceniu i współpracy w walce z epidemią

Z takim duchem współpracy i poświęcenia jak tutaj spotkałam się dotychczas jedynie w czasie misji humanitarnych w Brazylii czy slumsach Nairobi - mówi zakonnica pracująca w Szpitalu im Jana XXIII w Bergamo gdzie leżą chorzy i umierający na COVID-19.

Siostra Marta Ribul pracuje w tym szpitalu jako pielęgniarka. To oznacza, że codziennie znajduje się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W rozmowie z Radiem Watykańskim opowiedziała o niezwykłej atmosferze, jaka panuje na tym oddziale wśród wszystkich posługujących chorym.

– Trudne sytuacje czyhają na nas w każdej chwili i nigdy nie wiem, co dany dzień przyniesie nam w pracy. Z drugiej strony w czasie tego miesiąca trwania epidemii w zespole zrodził się tak wspaniały duch współpracy i poświęcenia, jaki dotąd spotykałam jedynie w czasie misji humanitarnych w Brazylii czy slumsach Nairobi – opowiada s. Ribul.

Dodaje, że przychodzą jej na myśl słowa papieża Franciszka o tym, że żyjemy w czasach, w których duchowość i solidarność muszą się spotkać, a nie być w opozycji do siebie. – Doświadczam tego każdego dnia w szpitalu. To bardzo trudny czas. Wierzę jednak głęboko, że skradziona nam teraz wiosna wróci i z nową siłą i nadzieją zaczniemy życie po pandemii – podkreśla Ribul.

Reklama
Reklama

Włoska pielęgniarka zwróciła też uwagę jak wielką rolę w walce z pandemią odgrywają kobiety. Mówił o tym także papież Franciszek. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że aż 70 proc. pracowników służby zdrowia i służb socjalnych zaangażowanych w walkę z koronawirusem stanowią właśnie kobiety.

 

ad, kk, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

 

 

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite