Nasze projekty

Kapelan szpitala, który zniechęcał do szczepień został zwolniony. „Taka postawa jest nie do przyjęcia”

Kapelan, który posługiwał na oddziale psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie został dyscyplinarnie zwolniony. Duchowny miał zniechęcać pacjentów do szczepień przeciwko COVID-19. "Taka postawa jest dla nas nie do przyjęcia" - powiedział rzecznik krakowskiej kurii.

fot. Cathopic

W piśmie do kurii krakowskiej dyrektor placówki Marcin Jędrychowski poprosił o wyznaczenie nowego kapelana do posługi w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży.

Duchowny, który do tej pory pełnił tę posługę, miał zniechęcać pacjentów do przyjmowania szczepionek przeciwko COVID-19, co potwierdził w czasie rozmowy z dyrekcją szpitala.

Jak wynika z relacji pacjentów, przekazanych pracownikom placówki, ksiądz twierdził, że szczepionki są szkodliwe, zawierają czipy, są elementem spisku masońskiego i mają zredukować liczbę ludności na świecie.

Reklama

Kapelan z oddziału klinicznego psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie został dyscyplinarnie zwolniony, ze skutkiem natychmiastowym za zniechęcanie pacjentów do szczepień. Informacje te potwierdziła PAP dyrekcja placówki.

Jest komentarz kurii

Ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik kurii w Krakowie, poinformował PAP, że zwolniony kapelan należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy, które podejmie dalsze decyzje w sprawie duchownego.

Jak dodał, „archidiecezja krakowska systematycznie włącza się w promowanie szczepień, dlatego taka postawa jest dla nas nie do przyjęcia”. Ks. Michalczewski przypomniał, że podczas wakacji archidiecezja wspólnie z wojewodą organizowała akcję szczepień w parafiach.

Reklama

Współpracując z władzami szpitala, zostanie wyznaczony odpowiedni kapelan, dla dobra pacjentów – podkreślił rzecznik kurii.

kh/PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę