Nasze projekty

Zmiana limitu wiernych w kościołach. Minister ogłosił nowe obostrzenia

"Zmniejszamy limity z 75 proc. do 50 proc. zapełnienia w gastronomii, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach" - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

fot. Alessandro Vicentin/Cathopic

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia związane z nową mutacją koronawirusa – Omikron. Mamy do czynienia z mutacją, która stanowi ryzyko przyspieszenia pandemicznych procesów – powiedział.

Nowe obostrzenia, dotyczą m.in. kościołów, gastronomii i miejsc kultury, które od 1 grudnia będą mogły być zapełnione w 50 procentach – osoby zaszczepione nie są uwzględniane w tych limitach.

Zmniejszamy limity z 75 proc. do 50 proc. zapełnienia w gastronomii, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach – powiedział minister Niedzielski.

Reklama

W uroczystościach, takich jak wesela, komunie czy konsolacje będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób (do tej pory było to 150 osób).

Od 1 grudnia będzie również obowiązywał zakaz lotów m.in. z Botswany, Mozambiku i RPA, gdzie wykryto Omikron – nową mutację koronawirusa.

Reklama

Osoby wracające z tych krajów, niezależnie jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia testem z takiej kwarantanny – poinformował minister zdrowia.

Nowe obostrzenia będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia.

Reklama

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę