Nasze projekty

Poruszający wpis lekarza przed śmiercią. „Złapałem tę chorobę robiąc to, co kocham”

Tuż przed trafieniem na OIOM z powodu COVID-19, brazylijski lekarz zamieścił w mediach społecznościowych poruszające słowa. "Złapałem tę chorobę robiąc to, co kocham, opiekując się moimi pacjentami z miłością i oddaniem" - napisał.

fot. Facebook Lucas Augusto

32-letni lekarz Lucas Augusto Piresa w ciężkim stanie, tuż przed trafieniem na OIOM napisał: Złapałem tę chorobę robiąc to, co kocham, opiekując się moimi pacjentami z miłością i oddaniem. Zrobiłbym to jeszcze raz.

Neurochirurg podzielił się jeszcze świadectwem wiary w Boga. Wiem, że mój Bóg jest ponad wszystkimi rzeczami, Jego drogi i cele są zawsze sprawiedliwe i doskonałe, i że ostatecznie wszystko razem działa dla dobra tych, którzy kochają Boga, dla tych, którzy są powołani zgodnie z jego zamiarem – podkreślał.

Lekarza nie udało się uratować

Niestety, z powodu komplikacji związanych z COVID-19, lekarz zmarł 8 sierpnia 2020 roku. Opuścił żonę i dwójkę małych dzieci.

Reklama

Po śmierci lekarza wielu ludzi wyraziło mu swoją wdzięczność na portalach społecznościowych, podziwiając bohatera, który oddał życie, aby ratować innych.

kh, Aleteia/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę