Nasze projekty

Rząd znosi większość obostrzeń. „Maseczki na razie z nami pozostaną”

"Od 1 marca znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne. Ograniczamy te obostrzenia, ale nadal będzie obowiązywało m. in. noszenie maseczek w miejscach publicznych" - poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

fot. Matteo Jorjoson / Unsplash

Dziś po godz. 9 rozpoczęła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której ogłoszono zniesienie większości obostrzeń epidemicznych.

Od 1 marca znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne. Ograniczamy te obostrzenia, ale nadal będzie obowiązywało m. in. noszenie maseczek w miejscach publicznych, zwłaszcza sklepach czy w komunikacji miejskiej – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Prócz maseczek w przestrzeni publicznej pozostaje także izolacja i kwarantanna dla domowników w skróconym czasie.

Reklama

Widzimy jednak, że liczba hospitalizacji i zgonów w przypadku wariantu Omikron jest dalece niższa niż się spodziewaliśmy. (…) Będziemy stopniowo odchodzić od obostrzeń, ale dziś większość z nich przestanie obowiązywać – dodał premier.

Przestaną obowiązywać m.in. wszystkie limity osób – w tym w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez. Ponownie zostaną otwarte dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

„Zostają tylko te restrykcje związane z utrzymaniem ograniczenia transmisji wirusa”

Od 1 marca znosimy większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. Właściwie zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem tego kryterium ograniczania transmisji wirusa – dodał minister zdrowia.

Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział również, że jesteśmy na takim poziomie zakażeń jak w szczycie grypy. Oczywiście cały czas mamy zdecydowanie większą liczbę hospitalizacji w przypadku covidu, ale immunizacja pozwoli nam uniknąć znacznego zaburzenia życia społecznego – stwierdził minister. Podkreślił tu pozytywny wpływ szczepień.

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę