Nasze projekty

Możliwe zniesienie części obostrzeń. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podaje termin

"W marcu możliwe jest ograniczanie części obostrzeń związanych z epidemią COVID-19" – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślając jednak, że „maseczki jeszcze z nami zostaną”.

Anna Shvets/Pexels.com

Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, jeżeli ten trend (spadkowy epidemii – red.) będzie obserwowany w najbliższych dniach, to zakładamy, że do końca przyszłego tygodnia, po rekomendacjach przedstawionych przez ministra panu premierowi, zapewne zechcemy ogłosić to, co będzie miało miejsce w marcu i zapewne będzie to schodzenie z pewnych obostrzeń – poinformował media rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Jednak jak dodał „nie należy się spodziewać, że od 1 marca zdejmiemy maseczki”. W maseczkach na razie jeszcze na pewno zostaniemy, ale z części obostrzeń będzie można zejść, zważywszy na to, że trend spadkowy jest w naszym kraju cały czas obserwowany – podkreślił Wojciech Andrusiewicz.

Widzimy również to, co dzieje się na świecie, w innych państwach, które zapowiadają stopniowe luzowanie obostrzeń; nie jesteśmy ani w czołówce, ani na końcu stawki, raczej w środku państw, które zapowiadają pewne luzowanie – ocenił rzecznik.

Reklama

pa, PAP, tvp.info.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę