Nasze projekty

Ponad 500 kartek dla chorych na COVID

Ponad pół tysiąca kartek trafiło do chorych na COVID-19 pacjentów. Akcję "Napisz kartkę do chorego" zorganizowali i nagłośnili członkowie Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, ale wzięli w niej udział ludzie z całej Polski. W większości kartki dotarły do chorych w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

O akcji „Napisz kartkę do chorego” pisaliśmy we wtorek po Wielkanocy. Zachęcił do niej na diecezjalnym fanpage’u Oazy ks. Waldemar Maciejewski, moderator Ruchu Światło Życie w archidiecezji katowickiej.

Akcja spotkała się z szerokim odzewem i dzięki mediom społecznościowym dowiedziało się o niej wiele osób. Jak zauważa ks. Maciejewski udało się w ten sposób dotrzeć do osób, które bardzo chciały wesprzeć chorych na COVID-19, ale nie wiedziały jak to zrobić.

Ponad 500 kartek z dobrym słowem

– Otrzymaliśmy bardzo dużo kartek, ponad pół tysiąca – mówi ks. Maciejewski, dodając, że już część z nich trafiła do pacjentów, a druga część trafi niebawem. – Ludzie pisali wiele pięknych słów, dających wiele wsparcia chorym i zapewnienia o modlitwie za nich – dodaje.

Reklama
Reklama

Kartki były wykonane według prostego wzoru. Można było napisać na niej jakiś cytat z Pisma Świętego i kilka słów wsparcia oraz zapewnienie o modlitwie. Każda jednak była podpisana imieniem adresata, który również podał swój numer telefonu. Wtedy chory będzie mógł nawiązać z tą osobą kontakt.

Nie wszyscy przyjmują sakramenty, ale kartki nikt nie odmówił

Ks. Maciejewski przyznaje, że nie wszyscy pacjenci przyjmują w placówce sakramenty, ale wszyscy przyjęli przygotowane przez oazowiczów kolorowe kartki. Kartki trafią do chorych w różnych szpitalach.

– Cieszymy się, że tak wiele osób i wspólnot wzięło udział w tej akcji. Okazuje się, że stała się ona ponadregionalna, bo otrzymaliśmy kartki z całej Polski, ale najwięcej ze Śląska – podkreśla organizator akcji „Napisz kartkę do chorego”. Zostały nadesłane głównie z terenu archidiecezji katowickiej, ale też m.in. z Gdańska, Bydgoszczy i Warszawy.

Reklama
Reklama

W intencji wszystkich adresatów odprawiono także Mszę świętą.

Jesteście wspaniali! ? Mamy ręce pełne roboty ? Już dotarło do nas ponad 500 pięknych kartek ? od jutra będziemy je wraz…

Posted by Ruch Światło – Życie Archidiecezji Katowickiej on Saturday, April 10, 2021

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę