Nasze projekty

Kartki z dobrym słowem dla chorych na COVID-19

Oazowicze z archidiecezji katowickiej przygotują kartki z dobrym słowem i zapewnieniem o modlitwie za chorych na koronawirusa, którzy przebywają w Szpitalu Tymczasowym w Katowicach. Kartki dotrą do chorych w Niedzielę Miłosierdzia.

Facebook.com/Ruch Światło - Życie Archidiecezji Katowickiej

O inicjatywie napisał na diecezjalnym fanpage’u Oazy ks. Waldemar Maciejewski, moderator Ruchu Światło Życie w archidiecezji katowickiej.

Co napisać na kartce dla chorego?

„Zbliża się Niedziela Miłosierdzia i chcemy, wraz z księżmi tam posługującymi, prosić Was o wsparcie osób chorych. Każdy może przygotować kartkę na której napiszę jakiś cytat z Pisma Świętego i kilka słów wsparcia (może to być zapewnienie o modlitwie)” – czytamy we wpisie. Dalej ks. Maciejewski zachęca, by pod kartką podpisać się i zostawić do siebie kontakt – by chory mógł się skontaktować z adresatem.

Na kartce może się także znaleźć jakiś wydruk lub rysunek. Do zapewnienia o modlitewnym wsparciu można także wykorzystać jakiś obrazek.

Reklama

Chętni, którzy chcą towarzyszyć w ten sposób chorym na COVID, mogą przygotować dowolną ilość kartek – po jednej dla każdego chorego.

Reklama

„Dziękuję za Waszą posługę”

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Pod Facebookowym wpisem ks. Maciejewskiego pojawiły się już pierwsze zgłoszenia osób gotowych do dołączenia do akcji, a także wyrazy wdzięczności za posługę kapłanów w szpitalu. „Dziękuję za Waszą posługę! Zanosicie chorym najlepsze lekarstwo – Chrystusa Eucharystycznego. To wcale już dziś nie jest oczywiste. Jestem poruszona i ogromnie wdzięczna!” – napisała Alicja. „Sam od ks. Wojciecha, będąc na oddziale szpitala tymczasowego, przyjąłem kilka razy Komunię Świętą. Posługa Księży Kapelanów jest nie do przecenienia!” – komentuje Paweł.

Czas na dostarczenie kartek jest do soboty. Można je zebrać dostarczyć osobiście lub pocztą na adres:
Ruch Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej
ul. Różyckiego 8
40-589 Katowice
Na paczce warto zamieścić dopisek „Wsparcie dla chorych”, by trafiła ona od razu do osób koordynujących akcję.

os/Stacja7.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę