Nasze projekty

Abp Ryś do oazowiczów: ten moment, kiedy postawicie sobie pytanie o własne nawrócenie was odbuduje

"Zawsze, kiedy widzicie w Kościele niekonsekwencje, zawsze kiedy widzicie w Kościele opór wobec Słowa Bożego, stawiajcie sobie pytanie o własne nawrócenie, ten moment was odbuduje!" - mówił kardynał nominat Grzegorz Ryś podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

fot. Archidiecezja Łódzka/Youtube.com (print screen)

W niedzielę 3 września w kościele N.M.P. Królowej Polski w Łodzi odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Po zakończeniu oaz wakacyjnych młodzież, rodziny oraz duchowni spotkali się, by podsumować czas rekolekcji, podzielić się świadectwem, a także dziękować Bogu za wspólnie spędzony czas. Dzień Wspólnoty zakończyła Eucharystia, której przewodniczył metropolita łódzki kard. Grzegorz Ryś.

W homilii duchowny przywołał postać proroka Jeremiasza, który uskarża się przed Bogiem na swoją biedę w głoszeniu Słowa. Może to doświadczenie Jeremiasza jest nam bliskie. Może je znacie. Ktoś pojechał na oazę i odkrył piękny Kościół, jaki Kościół ma być, jaki może być i jaki jest pomyślany przez Boga. Im dłużej trwała ta oaza, tym trudniej może być wrócić do parafii, z wizją Kościoła, którą Bóg mu pokazał, do której przylgnął sercem. Jak dalej funkcjonować w codzienności parafialnej, której rzeczywistość jest inna – wskazał kard. Ryś.

ZOBACZ TEŻ: Lekarze nie dawali jej córeczce żadnych nadziei. Pomógł sam św. Szarbel!

Reklama

„Odbuduję Cię, jeśli się nawrócisz”

Metropolita zauważył, że wierni dający świadectwo wiary w Jezusa, mogą spotkać się z podobnymi problemami jak biblijny Jeremiasz, który rozważał porzucenie głoszenia słowa Bożego. Czemu ja mam się o to zmagać, jestem młody niech się martwią ci z prezbiterium, to od nich zależy. O co mam walczyć, już dosyć dostałem. Znacie to? To was może spotkać nawet będąc arcybiskupami. Jak dobrze, że Pan Bóg stawia nam tego Jeremiasza, który jest zakochany w Słowie, który nie potrafi bez Niego żyć. Patrzcie na Jeremiasza! Uczcie się od Jeremiasza – zachęcił duchowny.

Kończąc homilię metropolita łódzki zaapelował do zebranych. Nigdy nie czujcie się lepsi od swojego Kościoła. Nigdy się nie czujcie się lepsi od Kościoła, w którym żyjecie. Zawsze, kiedy wiedziecie w Kościele niekonsekwencje, zawsze kiedy widzicie w Kościele opór wobec Słowa Bożego, stawiajcie sobie pytanie o własne nawrócenie. Ten moment, kiedy postawicie sobie pytanie o własne nawrócenie, ten moment was odbuduje! Będziecie mogli – tak, jak Jeremiasz – być wierni swojej misji. Będziecie mogli nie tylko kochać Boga i Jego słowo, ale i lud w którym żyjecie, do którego jesteście posłani. Odbuduję cię, jeśli się nawrócisz – zakończył łódzki pasterz.

ZOBACZ: Figurka Matki Bożej znaleziona na… śmietniku. „Kardynał przeniósł ją do katedry, a katolicy uszyli suknię”

Reklama

Abp Ryś zachęcił do czynnego udziału w synodach parafialnych na terenie archidiecezji łódzkiej

Przed błogosławieństwem para diecezjalna podziękowała parom rejonowym – Wandzie i Jackowi Człapińskim – reprezentującym rejon południe-wschód oraz Agnieszce i Tomaszowi Pawłowskim – reprezentującym rejon Bałuty za ich 3-letnią posługę. Nowymi parami rejonowymi – w rejonie południe-wschód zostali – Aneta i Robert Siuto, a w rejonie Bałuty – Edyta i Michał Bartyzel. Następnie para diecezjalna złożyła życzenia kardynałowi Grzegorzowi Rysiowi z okazji przypadających imienin.

Metropolita łódzki podziękował za pamięć i życzenia, a w swoim słowie zachęcił wszystkich członków Domowego Kościoła do czynnego udziału w synodach parafialnych, które będą trwały przez najbliższe dwa lata i będą okazją do zaaplikowania w codzienności parafialnej uchwał IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę