Nasze projekty

Abp Galbas: przyjąłem to zadanie w posłuszeństwie Kościołowi

"Moim obowiązkiem jest zapewnić zwyczajne i spokojne zarządzanie diecezją do czasu mianowania jej nowego biskupa" - napisał metropolita katowicki abp Adrian Galbas, mianowany administratorem diecezji sosnowieckiej.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Po rezygnacji bp. Grzegorza Kaszaka, aż do czasu powołania nowego biskupa, diecezją sosnowiecką, jako administrator apostolski, pokieruje abp Adrian Galbas.

ZOBACZ: Bp Kaszak odchodzi z diecezji sosnowieckiej

„Przyjąłem to zadanie w posłuszeństwie Kościołowi. Moim obowiązkiem jest zapewnić zwyczajne i spokojne zarządzanie diecezją do czasu mianowania jej nowego biskupa. Będę starał się być jak najbardziej do waszej dyspozycji, w czym bliska odległość Katowic i Sosnowca z pewnością pomoże” – napisał abp Adrian Galbas w specjalnym słowie. „Bardzo serdecznie proszę was o życzliwość i współpracę opartą na prawdzie” – poprosił abp Galbas.

Reklama

W liście poprosił również o modlitwę w intencji wyboru nowego biskupa diecezji sosnowieckiej. „Niech to będzie człowiek 'według serca Bożego’, bo – jak pisał św. Jan Maria Vianney – taki pasterz jest największym skarbem, jaki dobry Bóg może nam ofiarować i 'jednym z najcenniejszych darów Bożego Miłosierdzia'”.

„Niech czas poprzedzający przyjście nowego biskupa, wypełniony będzie osobistą modlitwą każdej i każdego z was” – napisał.

diecezja.sosnowiec.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę