Nasze projekty

Różaniec w 5 językach. Na Jasnej Górze odbył się modlitewny maraton w łączności z papieżem

W uroczystość NMP Królowej Polski Jasna Góra znalazła się na szlaku różańcowego maratonu modlitwy w łączności z papieżem i sanktuariami świata. W kaplicy Matki Bożej odbyła się modlitwa o ustanie pandemii oraz za chorych i zakażonych.

30 sanktuariów świata

Maraton modlitewny pod hasłem: „Kościół modli się nieustannie do Boga” odbywa się z inicjatywy papieża Franciszka. Bierze w nim udział 30 sanktuariów na świecie. Codziennie o godz. 18 modlitwa ta transmitowana jest na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej.

Papież otworzył modlitewny maraton 1 maja w bazylice watykańskiej w połączeniu z sanktuarium Matki Bożej w Walsingham (Anglia). Zakończy go także w Watykanie, 31 maja, przy Grocie Lurdzkiej w Ogrodach Watykańskich.

Przez 31 dni modlitwa o ustanie pandemii odbywa się w 30 sanktuariach na pięciu kontynentach.

Reklama

Jasna Góra w wyjątkowym dniu dla Polski

3 maja taka modlitwa odbyła się na Jasnej Górze. Był to wyjątkowy dzień, Uroczystość NMP Królowej Polski.

Różaniec odmówiono w 5 językach: po łacinie, angielsku, niemiecku, francusku i po chorwacku. Po nim miała miejsce Msza św. w intencjach Ojca Świętego – taka msza odbywa się na Jasnej Górze. 3 maja przewodniczył jej Bożej abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Modlitwa za zagubionych, smutnych i lękających się o przyszłość

W jedności z Ojcem Świętym, przykładem pierwszych wspólnot chrześcijańskich, w tym czasie wielkiej próby wznosimy do Pana za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny nieustanne błagania o zakończenie pandemii. Dziś szczególnie w tym sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie pragniemy modlić się za zarażonych i chorych na Covid-19. Niech te świece zapalone od lampy, która płonie przed wizerunkiem Matki Bożej, rozświetlą i przemienią tę chwilę mroku w Jutrzenkę Nowego Światła – mówił rozpoczynając modlitwę o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry.

Reklama

W specjalnym tekście przygotowanym przez papieża wybrzmiała prośba za tych, którzy „są zagubieni i płaczą z powodu swoich zmarłych bliskich, czasem pochowanych w sposób raniący duszę”, boją się niepewnej przyszłości i konsekwencji dla gospodarki i pracy.

„Aby powróciła perspektywa nadziei i pokoju”

„Matko Boża i nasza Matko, błagamy Boga, Ojca Miłosierdzia, aby ta ciężka próba skończyła się i powróciła perspektywa nadziei i pokoju. Podobnie jak w Kanie, interweniuj u swojego Syna Jezusa, prosząc Go, by pocieszył rodziny chorych i ofiar oraz otworzył ich serca na zaufanie. Chroń lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny, wolontariuszy, którzy znajdują się na pierwszej linii w tym stanie zagrożenia i narażają swoje życie, aby ratować życie innych. Dodaj im sił, dobroci i zdrowia” – prosili zgromadzeni na Jasnej Górze i wszyscy łączący się duchowo.

Polecali tych, „którzy w dzień i w nocy pomagają chorym, kapłanów i osoby konsekrowane, którzy z troską duszpasterską i zaangażowaniem ewangelicznym starają się w tym czasie wspierać wszystkich”, a także ludzi nauki, aby znaleźli właściwe rozwiązania dla przezwyciężenia choroby.

Reklama

Modlitwa na Jasnej Górze przez cały miesiąc

W modlitwie różańcowej wzięli udział m.in. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu Paulinów z ojcami i braćmi.

W intencji ustania pandemii Jasna Góra będzie modlić się przez cały maj. Widocznym znakiem tej modlitwy jest zapalona w Kaplicy Matki Bożej świeca z papieskim herbem i wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej.

os, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę