Fot. Instytut Prymasowski

Królowa wszystkiego, co mam. Moja ostatnia deska ratunku | Majowe ze Stacją7

"Maryja to Królowa moja, mojej duszy i mojego ciała. Królowa wszystkiego, co dał mi Ojciec Niebieski, wszystkiego, co jest we mnie” - mówił Prymas Wyszyński.

Reklama
Królowo Polski, módl się za nami!

Posłuchaj:

Pomyśl:

W najtrudniejszych sytuacjach w naszej historii Maryja zawsze była dla nas ratunkiem i nadzieją. W czasie uwięzienia Prymas Wyszyński pisał:

„Tak mocno wierzę w to, że Opatrzność dała Polsce dodatkową pomoc, wiążącą Naród w trudnych chwilach. Jasna Góra jest ta ostatnią deską ratunku dla narodu. Występuje w sposób szczególnie widoczny wtedy, gdy jest ciężko i gdy już znikąd zda się nie widać ratunku”.

Królowanie Maryi w naszej ojczyźnie, to nie tylko uroczysty tytuł. Matka Boża otacza nas opieką, jest dla naszego narodu z woli Boga pomocą nieustanną, nie tylko w trudnych historycznych chwilach, ale także w codziennym życiu. Pisze o tym w pięknym wierszu Jan Lechoń: „O Ty, której obraz widać w każdej polskiej chacie. I w kościele, i w sklepiku, i w pysznej komnacie”.

Reklama
Reklama

W każdej sytuacji jest z nami nasza Królowa.

„Nie jest to przesada, błąd teologiczny czy też szowinizm – jak się nieraz wstydliwie mówi – uspokajał kardynał Wyszyński. – Niekiedy nam się wydaje, że Pan Bóg jest zbyt wielki, aby się mieszać w ludzkie sprawy. Ogromnie się boimy, aby nie ubrudził swoich niebieskich szat w kontakcie z ludźmi”.

Ale Bóg się tego nie boi i Maryja, Matka Króla, też nie ma takich obaw.

Reklama
Reklama

„Jest to Królowa bardzo indywidualna – mówił Prymas. – Królowa moja, mojej duszy i mojego ciała. Królowa wszystkiego, co dał mi Ojciec Niebieski, wszystkiego, co jest we mnie”.

Rozważanie jest fragmentem książki „Maryjo, okaż się nam Matką”


Módl się:

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę